YAŞAM HABERLERİ

12 yıllık eşini 17 yerinden bıçaklayarak öldürdü!

12 yıllık eşini 17 yerinden bıçaklayarak öldürdü!

İstanbul Bahçelievler’de 12 yıllık eşi Alime Demirdağ'ı 2017' yılında Kurban Bayramı'nın ikinci günü 17 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen tutuklu sanık Kenan Demirdağ’ın yargılanmasına devam edildi.

İHA'nın haberine göre Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Kenan Demirdağ hazır bulundu. Hayatını kaybeden Alime Demirdağ'ın teyzesi ile köylüsü Tuba Karakuş da duruşmada tanık sıfatıyla dinlendi.

‘Sok o telefonu cebine zararlı çıkarsın’

İfadesine başvurulan Tanık Tuba Karakuş, "Alime ile tatil dönüşü birlikte döndük. Aynı otobüste olduğumuzdan haberimiz yoktu. Otobüste gelirken Alime sürekli telefon ile görüşüyordu. Telefondaki kişiye meşgulsen arama diyordu. Sonra öğrendik ki görüştüğü kişi Kenan Demirdağ’mış. Otobüsten indiğimizde sanık otogardaydı. Ölen Alime’yi aldı, tartışarak gidiyorlardı. Aynı metrodan indikten sonra Kenan yanıma geldi. Bana o telefonu cebine sok yoksa sen de zararlı çıkarsın dedi. Sonra birlikte ortadan kayboldular. Muhtemelen taksiye bindiler. Ben evime gittim. Evime geçtikten sonra babam aradı, sakın evden çıkma Alime ölmüş dedi."

‘Daha önce fare zehriyle zehirlemeye çalıştı’


Duruşmada konuşan Teyze Cennet Karakuş ise Alime Demirdağ’ın evliliği sürecinde de eşi tarafından şiddet ve ölüm tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını söyledi. Karakuş, “Ben öldürme anını görmedim. 4-5 sene önce geçimsizlikleri başladı. Alime işe gitti, çocuğunu bize bıraktı. Kenan elinde bira şişesiyle bizim evimize sarhoş geldi. Kapıyı açtım çocuğumu neden saklıyorsunuz dedi. Ben de çocuğu saklamıyoruz cevabını verdim. Sanık bizi tehdit etmişti o dönemde de. Alime, Kenan beni tehdit ediyor, işten gelince her gün bana işkence yapıyor dedi. Sürekli sen kiminle yattın, kiminle konuşuyorsun diye soruyormuş. Bir kere fare zehri içirmeye çalışmış. Alime zehri içer gibi yapmış ve ölme numarası yapmış. Bir başka sefer ise Belgrat Ormanı’na götürmüş orada da öldürmeye çalışmış. Alime kurtulmuş" diye konuştu. Maktülün teyzesi Cennet Karakuş: “Eşi yine bir gün Alime’ye önce sana evlat acısı yaşatacağım sonra öldüreceğim seni demiş. Alime kızı için sığınma evinden çıktığını söylemişti bana. Tekrar onun için gireceğini söylemişti" dedi.

Mütalaa için duruşma ertelendi

Tanıkların ifadelerinin ardından tutuklu sanık Kenan Demirdağ ise suçlamaları reddetti ve mahkeme heyetine “Asla kızıma zarar vermem o benim canım. Dayanamıyorum artık. Kendime zarar vereceğim onu görmeyi çok istiyorum kızım da beni görmeyi istiyor" dedi.

Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, mütalaa hazırlaması için dosyayı cumhuriyet savcısına gönderdi. İddianamede 2017 yılında eşi Alime Demirdağ'ı öldürdüğü iddia edilen Kenan Demirdağ'ın "Eşi kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi talep ediliyor. 
  • Bu Haberi
Uzman Psikolog Yeşim Akıncı kitap lansmanında şarkı söyledi
Yağmur Ün: "Oyunculuk hayatımın bir parçası gibi"
Kivi yiyin astımı yenin
'Gaza bas!' diyen Eda Taşpınar hızla gözden kayboldu
Sneijder ve eşi Yolanthe ayrılıktan vazgeçti
AB’den Google’a 1.49 milyar euro ceza
Demet Akalın: "Çok iyi anne olacaksın Didem"
Milyonlarca emekli bu haberi bekliyordu!
Şükran Ovalı'dan kızıyla beğeni toplayan poz
107 yaşındaki babasını sıkılmasın diye işe götürüyor
Tuna Arman'dan Bülent Ersoy'un sözlerine tepki
7 yıldır cinayetten aranan şahsı bekçiler yakaladı
'Lükse kaçmam' diyen Linet verdiği rakamla şaşırttı
Sevilay Yılman'dan Akit muhabirine sert tepki!
Pınar Altuğ’dan takipçisine 'dövme' yanıtı
Tartıştığı arkadaşını ekmek bıçağıyla öldürdü
Aleyna Tilki, ezber bozdu!..
Fatih Portakal'dan Erdoğan'a Mansur Yavaş tepkisi
Koray Avcı fit vücuduyla dikkat çekti
İcra müdüründen bu kez 6 kilogram altın çıktı
Ebru Yaşar: "Artık kimse kendi işini yapmıyor"
Diyarbakır'da teröristlerin inlerine girildi!
Yönetmen Sami Güçlü vefat etti
Meyve yerken ayağıyla direksiyonu kullanan sürücüye 5 ay hapis
Müge Anlı'nın canlı yayınında büyük gerginlik!
Bakan Akar: "Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı"
Kerimcan Durmaz’ın büyük heyecanı!
Necef Uğurlu Yazdı: "Bu Kitabı Bulursanız Mutlaka Okuyun"
Ümit Yesin gözyaşlarıyla uğurlandı
Akit muhabirine 'idam' soruşturması