YAŞAM HABERLERİ

Adliyedeki bilirkişi vurguncusu psikopata bağladı!

Adliyedeki bilirkişi vurguncusu psikopata bağladı!

Ankara Adliyesi’nde, bilirkişi oyunuyla 1.5 milyon lira çarpan Yazı İşleri Müdürü Nahide Ş.’nin 29 yıla kadar hapsi istendi. Ödemeleri düzenlediği dönemde psikolojik rahatsızlığı olduğunu savunan Nahide Ş. “Çalıştığım hâkimlere ve insanlara zarar vermeyi seviyorum” dedi.

Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre Ankara Adliyesi’nde görevli bir kâtibin ortaya çıkardığı devleti 1.5 milyon lira zarara uğratan Yazı İşleri Müdürü dolandırıcılığıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, Yazı İşleri Müdürü Nahide Ş.’nin yanı sıra şüpheli bilirkişiler ile kâtibin beyanlarına yer verildi. Şüphelilerin üçünün adliyede bilirkişilik yaptıklarını, birini aile dostu olması dolayısıyla tanıdığını söyleyen Nahide Ş., soruşturmanın başından beri izlediği taktiği devam ettirip “psikolojik rahatsızlık” savunmasını sürdürdü. Tedavi gördüğünü öne süren Nahide Ş., “Sarf kararlarını hangi tarihten itibaren yazdığımı bilmiyorum, sahte olup olmadıklarını da bilmiyorum. O dönemde psikolojik olarak rahatsızdım. Özel bir psikiyatri merkezinde tedavi gördüm, ancak tarihini hatırlamıyorum. Çalıştığım hâkimlere ve insanlara zarar vermeyi seviyorum” dedi.

ÇALIŞMA ARKADAŞI YAKALATTI

İddianamede, bu savunma sonrası Nahide Ş.’nin Ankara Numune Hastanesi’ne sevk edildiği, psikiyatrik değerlendirmeler sonucunda “gözlem altına alınmasına gerek olmadığı”na dair rapor düzenlendiği ifade edildi. Vurgunun ortaya çıkartılmasında rol oynayan kâtip N.S. ise Nahide Ş.’nin ‘rahatsızlık’ iddiasını çürüttü ve “Birlikte görev yaptığımız süre boyunca psikolojik bir rahatsızlığı olduğuna dair gözlemim olmadı. Talimat evrakını kilitli dolabında saklıyordu, şubat ayında aşırı şekilde ödeme kâğıdı düzenleyince durumu hâkime anlattım. Araştırmalarımız sonucunda ödeme kâğıtlarının sahte olarak düzenlendiğini tespit ettik” diye konuştu.

Şüpheli bilirkişiler ise pişmanlık hükümlerinden yararlanmak ve zararı gidermek istediklerini söyledi: “Bize ödenen ücretlere dair tespitlere itirazımız yok, pişmanız.”

İddianamede, hakkında 29 yıla kadar hapis istenen Nahide Ş.’nin 4 bilirkişiye usulsüz olarak toplam 1 milyon 502 bin TL ücret ödenmesini sağladığı belirtildi. Şüphelilerin mal varlıklarına tedbir kararı da konulurken, Nahide Ş.’nin tüm işlemlerinin mercek altına alındığı, ayrı bir soruşturma açıldığı ifade edildi. 5 şüphelinin yargılanacağı dava kısa süre içinde Ankara Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlanacak.
  • Bu Haberi
Şehit polisin organları 5 hastaya umut olacak
Onur Şan uzun süren sessizliğini bozdu!
Bekir Bozdağ duygusal anlar yaşadı
Özge Ulusoy verdiği cevapla olay yarattı
Dünyanın en eski dokunulmamış gemi enkazı!
Cemal Kaşıkçı'nın cesedi bulundu mu?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere müjde üstüne müjde!
Şükran Ovalı’nın sütten kesilme haberi yalanlandı
Cem Özer yoğun bakıma kaldırıldı!
Diriliş Ertuğrul yapımcısından flaş Burak Özçivit açıklaması!
Caner Erkin 'o davadan' beraat etti!
Danla Bilic: "Kaşarlık yaptım"
Bülent Arınç'tan Mehtap Yılmaz'a ağır yanıt!
Antalya’ya şehit ateşi düştü!
"Yeni Havalimanı’nın ismi belli oldu" iddiası!
Mehmet Ali Erbil'in durumu ağırlaştı
İki trans bireyin kavgası kanlı bitti!
Sevda Dalgıç'tan çok üzücü haber
Üç katlı villaya Kaşıkçı baskını!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok önemli açıklamalar!
Üniversite öğrencisi atış poligonunda intihar etti!
Zeynep Alkan’ın soğukla imtihanı
Devlet Bahçeli: "MHP yerel seçimde ittifak yapmayacaktır"
Yunus Günçe: "Çocuk yapmaya hiç niyetimiz yok"
Meteoroloji'den "o iller için" yağış uyarısı!
Derin Talu'nun 15 yaş 'rahat'lığı!
Suudi Arabistan’dan Kaşıkçı için kapsamlı soruşturma sözü
Yaprak Özdemiroğlu genç aşkıyla çok mutlu
Başkentte trafik kazası: 2 ölü
Melis Tüzüngüç ve Ali Burak Ceylan aşk yaşıyor