GÜNCEL HABERLERİ

Ağrı'da PKK'ya ağır darbe!..

Ağrı'da PKK'ya ağır darbe!..

TSK, PKK'ya nefes aldırmamaya devam ediyor. Tendürek ve Ağrı'da ağır kayıplar veren PKK'nın sözde üst düzey isimleri de öldürüldü. PKK'nın kış üslenmesine de izin verilmedi.

Vatan'da yer alan habere göre Ağrı'da bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik Tendürek ve Ağrı dağları başta olmak üzere son bir yılda jandarma tarafından gerçekleştirilen 173 operasyonda 28 terörist etkisiz hale getirildi. Türkiye genelinde barış, huzur ve refah ortamını baltalamak için silahlı ve bombalı saldırılar gerçekleştiren, çocuk, yaşlı, sağlık görevlisi demeden birçok masum insanı katleden terör örgütü PKK'ya karşı, Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) timleri başta olmak üzere tüm güvenlik güçleri amansız bir mücadele sürdürüyor.
Havadan savaş uçakları, helikopterler ve insansız hava aracı, karadan da zırhlı araç desteğindeki operasyonlarla terör örgütüne büyük darbeler vuruluyor.

Yurt içi ve yurt dışında teröristleri etkisiz hale getirmek ya da yakalamak amacıyla devam eden kararlı mücadele çerçevesinde, Ağrı İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de sorumluluk alanında teröristlerin peşini bırakmıyor.

Kent genelindeki operasyonlarının yanı sıra örgüt mensuplarının yuvalanmak istediği alanların başında gelen Ağrı Dağı ve Tendürek Dağı'nda teröristlere göz açtırmayan jandarma timleri, Mart 2016'dan bugüne kadarki bir yıllık süreçte terör örgütü PKK'ya yönelik Ağrı kırsalında 173 operasyon gerçekleştirdi. Operasyonlarını özellikle Ağrı ve Tendürek dağlarında yoğunlaştıran jandarma, zorlu arazi ve çetin kış şartlarına rağmen operasyonlarında hız kesmedi.

Teröristlerin barınabilecekleri mağara, sığınak ve barınakların yanı sıra şehir merkezi ve kırsalda sürdürülen son bir yıldaki operasyonlarda, aralarında örgütün sözde sorumlularının da bulunduğu 28 terörist etkisiz hale getirildi.
  • Bu Haberi