SAĞLIK HABERLERİ

Aslı Akçay'a acil donör aranıyor!

Aslı Akçay'a acil donör aranıyor!

Aydın'da kan kanseri tedavisi gören 18 yaşındaki Aslı Akçay'a uygun donör bulunması için kampanya başlatıldı.

Yeni Asır'dan Kazım Yörükce'nin haberine göre İncirliova'da yaşayan Galip ve Fadime Akçay'ın kızları Aslı Akçay'ın, üç ay önce rahatsızlığından dolayı gittiği hastanede lösemi olduğu ortaya çıktı.

Aydın Adnan Menderes Hastanesi'nde tedavi gören Aslı için yakınlarının donör örnekleri uymadı.

ACİL NAKİL GEREKİYOR

Bunun üzerine ailesi, öğretmeni ve arkadaşları sosyal medyada 'Aslı için umut ol' başlığıyla kampanya başlatarak vatandaşlara Kızılay'a kök hücre bağışı çağrısında bulundu.

Hastalığı ilerlediği için ilaçla tedaviye de artık cevap vermeyen Aslı için bir ay içinde gerekli donörün bulunması gerekiyor.Gönüllü olacakların kan merkezlerine gidip kemik iliği donörü olmak istediklerini belirterek kan vermelerinin yeterli olacağı ifade edilen kampanyanın duyurusu sosyal medyada binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

AİLESİNİN Kİ UYMADI

Kızının acilen kök hücre nakli olması gerektiğini belirten anne Fadime Akçay, "7 Mart'ta kızıma kan kanseri teşhisi kondu. Kızım artık ilaçla tedaviye cevap vermiyor. Acilen kök hücre bulunması gerekiyor. Bizlerden alınan kanlar uymadı. Bu nakil için uygun donörün bulunması çok vakit alıyor. Kök hücre bağışçılarının sayısını çoğaltmak için kampanya başlatıldı. Kızılay'a gidip donör olmak istediğinizi belirtmek ve kan vermek yeterli" diye konuştu.
  • Bu Haberi