YAŞAM HABERLERİ

Babalık davasında anneye DNA testi

Babalık davasında anneye DNA testi

55 yaşındaki Semiha Yücel’in Yeşilçam filmlerini aratmayan “babalık davası"nda; baba Tevfik Karadeniz’e mezarı açılarak yapılan DNA testinin ardından, 80 yaşındaki anne Nazmiye Özkan’dan da DNA örneği istedi.

Yeni Asır'dan Metin Burmalı'nın haberine göre İzmir'de mezar açtıran babalık davası, 80 yaşındaki "annenin" DNA'sıyla ispatlanacak. Muğla'da yaşayan Semiha Yücel'in, babası olduğunu iddia ederek mezarını açtırdığı Tevfik Karadeniz'den alınan DNA örnekleri karşılaştırıldı ancak İzmir Adli Tıp Kurumu yüzde 99,99 emin olmak için Yücel'in 80 yaşındaki annesinden de DNA örneği alınmasına karar verdi. Nazmiye Özkan, DNA örneği vermek için, Muğla Fethiye'den İzmir'e geldi.

ZORLA KAÇIRMIŞ!

2016'da Semiha Yücel'i arayan bir akrabası, babasının mirasından kalan son arsanın da satıldığını ve bu mülkte payı olduğunu söyledi. Babasının daha kendisi dünyaya gelmeden, yani 55 yıl önce öldüğünü sanan Yücel, akrabasının iddialarını araştırdığında, annesinin yıllarca sakladığı gerçeği öğrendi. Yücel, babası Tevfik Karadeniz'in 1962 yılında annesini evlenme vaadi ile Muğla'dan İzmir'e zorla kaçırdığını, 1-2 yıl nikahsız yaşadıklarını öğrendi. Semiha Yücel, kendisine hamile kalan annesinin, babası Tevfik Karadeniz tarafından, babaevine geri gönderildiğini de ortaya çıkardı.
Yücel, İzmir Devlet Tiyatrosu'ndan emekli olan babasının, 29 yıl önce 50 yaşındayken kalp krizinden öldüğünü öğrendi. Semiha Yücel, babasının mirasından geriye kalan yaklaşık 300 bin lira değerindeki araziden pay almak için 55 yıl sonra hukuk savaşı başlattı. İzmir 17. Aile Mahkemesi'nde görülen babalık davasında hakim, Karadeniz'in mezarının açılmasına, kemik örneklerinin incelenip otopsi yapılmasına ve Yücel'in DNA örnekleri ile karşılaştırılmasına karar verip duruşmayı erteledi. Toros Mezarlığı'na gömülen Tevfik Karadeniz'den alınan örnekler ise, DNA testi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na yollandı. Adli Tıp Kurumu, Karadeniz'in örnekleri ile Yücel'in DNA örneklerini karşılaştırdı ancak yüzde 99,99 emin olamadı. Adli Tıp Kurumu, Yücel'in 80 yaşındaki annesi Nazmiye Özkan'ı DNA testine çağırdı. Özkan, Yücel ve avukatları Varol Turbay ile İzmir Adli Tıp Kurumu'na gelerek örnek verdi.

YÜZDE 99.99 ŞARTI

Turbay, "Adli Tıp, Tevfik Karadeniz'in, Semiha Yücel'in biyolojik babası olduğunu reddetmedi. Ancak Yargıtay, yüzde 99,96 oranının altını kabul etmiyor. Yücel'in babası olup, olmadığının belirlenmesi için sonuçların yüzde 99,99 çıkması gerekiyor. Bu nedenle annesini de Adli Tıp'a getirttik. Bu da yeterli görülmezse, müvekkilim benzerlik vs. gibi fiziksel testlere tabi tutulacak" dedi. Semiha Yücel ise, "Annem hayatta olmasaydı herhalde onun mezarını da açtırtmak zorunda kalacaktık" diye konuştu.
  • Bu Haberi
Hande Doğandemir moral tatilinde
Beren Saat'ten ses getiren filtresiz paylaşım!
'Mega Endüstri Bölgeleri' belli oldu!..
Metin Hara ve Adriana Lima'dan olay yaratan paylaşım
Muharrem İnce'ye Hatay'da yoğun ilgi
Meral Akşener: "Bu bir vebaldir..."
Adnan Koç ve kardeşleri hakim karşısına çıktı
Bağ-Kur’luya erken emeklilik!
"Yeşim Salkım’ın asistanıyız" diyerek kuyumcuları dolandırdılar!
Brezilya’dan kokain getirdi İstanbul'da yakalandı!
Şeyma Subaşı'ndan 'Melisa' iddiasına yanıt!
Tansu Çiller'den kendisine yönetilen eleştirilere yanıt!
Coşkun Sabah söyledi, sürpriz isim onu dinledi!
Gazeteci ve yazar Hakan Gülseven tutuklandı
Ünlü anketçi Adil Gür'e hapis cezası!
CHP milletvekili, Nagehan Alçı'yı savcılığa şikayet etti
Erdoğan hayranı kadın sosyal medyada gündem oldu!
Kandil'e hava harekatı: 10 terörist etkisiz hale getirildi
Cansu Dere ve Ece Sükan'dan Jamaika hatırası!
Şırnak’tan acı haber: Şehit sayısı 2’ye yükseldi
Necati Şaşmaz oğluyla keyifli anlar geçirdi
Alabora olan teknedeki aileyi kurtarmaya çalışan balıkçı boğuldu
Buse Varol: "İyi ki doğdun bebeğimin babası"
Mahkeme Ezhel hakkında kararını verdi!..
Sibel Can sosyal medyada alay konusu edildi!
Meteoroloji'nin flaş uyarılarına dikkat!
Gülşen ve Ozan Çolakoğlu'nun 'Azur' ayrılığı!
18 Haziran 2018 TNS Rating Sonuçları
CHP'li İlhan Kesici: "Ufukta kara bulutlar var"
Eşi, Vatan Şaşmaz'ın mezarına uğramıyor