SPOR HABERLERİ

Ryan Babel ile ipler koptu!

Ryan Babel ile ipler koptu!

Beşiktaş’ın Hollandalı yıldızı Ryan Babel, yönetimin daha önce teklif ettiği yeni sözleşmeyi kabul etmişti. Ancak tekliflerin çoğalması nedeniyle fiyat arttıran Babel ile siyah-beyazlıların teklifi arasında ciddi fark oluştu. Tarafların anlaşması şimdilik zor görünüyor.

Yeni Şafak Gazetesi'nden Süleyman Hatırasu'nun haberine göre bu sezon iki kulvarda mücadele eden Beşiktaş, bir yandan ara transfer dönemi için takıma yapacağı takviyeleri düşünürken, diğer yandan da iç transferde sözleşmesi sona erecek oyuncularla masaya oturuyor.

Siyah-beyazlıların Hollandalı oyuncusu Ryan Babel de sezon sonunda mukavelesi bitecek futbolculardan birisi. Beşiktaş’a 2016-2017 sezonunun devre arasında bedelsiz olarak gelen ve o sezon yaşanan şampiyonlukta büyük bir pay sahibi olan Babel, 2.5 yıllık sözleşmeye imza atmıştı. Siyah-beyazlı forma altında gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan 31 yaşındaki futbolcu, yaptığı skor katkısıyla da dikkat çekiyor.

Beşiktaş’ın sözleşme uzatmak istediği Hollandalı yıldız, siyah-beyazlıların bu teklifine daha önce sıcak bakarken, kendisine gelen tekliflerin çokluğu nedeniyle fiyat arttırımına gitti.

Beşiktaş Transfer Komitesi’nin yeni sözleşme teklifi için menajeriyle masaya oturduğu yıldız futbolcu, daha önce kabul ettiği 2 milyon 750 bin Euro’dan 3 yıllık sözleşme teklifinin bu kez 3.5 milyon Euro’ya çıkartılmasını istedi.

Yönetim fiyatı aşağı çekti

Siyah-beyazlı yönetim, Hollandalı yıldıza yaptığı teklifi aşağı çekti. Daha önce 2 milyon 750 bin Euro önerilen Babel’e yeni yapılan teklif ise 2.5 milyon Euro. 31 yaşındaki futbolcunun yaşı da düşünülerek 2+1 yıllık sözleşme teklif edilirken, Ryan Babel’in 3.5 milyon Euro’dan 3 yıllık sözleşme istediği ve puan başına da 4 bin Euro talep ettiği öğrenildi. Beşiktaş yönetimi, yıldız futbolcuya garanti para dışında puan başı prim de ödemek istemiyor. Yönetimin bu tavrında, değişkenlik gösteren Euro kurunun etkili olduğu öğrenildi. Taraflar arasında ortak noktanın bulunması şimdilik zor görünüyor. Hollandalı futbolcuya çok sayıda teklif olduğu öğrenildi.

Kartal’da transfer zirvesi

Beşiktaş yönetimi, teknik direktör Şenol Güneş ile bir zirve gerçekleştirdi. Deneyimli teknik adamın ara transfer dönemi için taleplerini dinleyen Beşiktaş 2. Başkanı Serdal Adalı ve transfer komitesi üyeleri Umut Güner ile Melih Aydoğdu, bu konuda kapsamlı bir rapor aldı. Öncelikli olarak forvet ve sağ bek konusunda ısrarını sürdüren Güneş’in takımdan ayrılmasını istediği oyuncular konusunda da bilgi verdiği ifade edildi. Golcünün yanı sıra, alternatifsiz olması nedeniyle sağ beke de takviye isteyen Güneş’in, son dönemde Caner’in düşen performansı ve Adriano’nun çok sakatlanması dolayısıyla, olursa sol beke de transfer istediği ifade edildi.
  • Bu Haberi