YAŞAM HABERLERİ

Borcuna karşılık canını aldı!..

Borcuna karşılık canını aldı!..

23 yaşındaki Fatih A. alacak yüzünden 17 yaşındaki arkadaşı Burak Altuntaş’ı önce öldürdü sonra benzin döküp yaktı.

Yeni Asır'da yer alan habere göre Bolu'da, 17 yaşındaki Burak Altuntaş isimli genç, arkadaşı tarafından boğazından bıçaklandıktan sonra cesedinin üzerine benzin dökülerek yakılmış halde bulundu.

Olay, Bolu'nun Doğancı Mahallesi Kavakbaşı mevkiinde meydana geldi. 1 ay önce İzmit'in Gölcük ilçesinde kaldığı yetiştirme yurdundan kaçan Burak Altuntaş, dedesiyle birlikte yaşamaya başladı.

ÇOBAN CESET BULDU

Yaklaşık 1 hafta önce yaşadığı evinden ayrılan ve bir daha da haber alınamayan genç için ailesi, polis merkezine giderek kayıp ihbarında bulundu.

İhbar üzerine polis ekipleri Altuntaş'ı arama çalışmasını sürdürürken, dün bir çoban tarafından menfezin altında yakılmış bir erkek cesedi bulunduğu ihbarı geldi. Olay yerine giden ekipler, boğazından bıçaklanmış ve tamamen yakılmış erkek cesediyle karşılaştı. Ceset üzerinde yapılan kimlik tespitiyle ölen kişinin, ailesi tarafından haber alınamayan Burak Altuntaş olduğu belirlendi.

KAVGA ETTİLER

Bolu Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri, Altuntaş'ı öldürdüğü tespit edilen 23 yaşındaki Fatih A. isimli şahsı kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki ifadesinde cinayeti işlediğini itiraf eden Fatih A, "Burak Altuntaş ile 8 yıldır arkadaşız. Olayın olduğu gece alkol almak için cinayeti işlediğim yere gittik. Aramızda alacak verecek nedeniyle bir tartışma çıktı. Daha sonra kavga etmeye başlayınca boğazından 2 kere bıçakladım. Daha sonra eve giderek benzin aldım ve Burak'ı menfezin altına götürerek yaktım" dediği öğrenildi.

Cinayet zanlısı Fatih A'nın emniyetteki işlemlerinin devam ettiği belirtildi.
  • Bu Haberi