MEDYA HABERLERİ

Can Ataklı yazdı: "Canımı sıkan şeyler…"

Can Ataklı yazdı:

Can Ataklı Cem Küçük üzerinden Ahmet Hakan ve Hürriyet'e çattı: "Yeni mi aklınız başınıza geldi ya!"

Sözcü'den Can Ataklı'nın yazısı...

Doğan Grubu’nun amiral gemisi Hürriyet pek sevinçli pek mutlu. Çünkü grubun üzerine bir kara bela gibi çöken bir saray fedaisinin bizzat saraydan ağır bir tokat yediğine inanıyor.

Erdoğan’ın “Kimse benim adıma konuşmasın, racon kesmeye, ayar vermeye çalışmasın, sadece ben racon keserim” açıklaması ile bir saray fedaisini hedefe koyduğunu düşünen Hürriyet, yazarlarından Ahmet Hakan’a “Haydi şimdi böğürsene” başlıklı bir yazı yazdırdı.

Ahmet Hakan adlı Hürriyet yazarı Erdoğan’ı da göklere çıkaran yazısında o saray tetikçisine hitaben “Suratına nakşetti Osmanlı tokadını” diye yazdı.

Hürriyet yazarı yazısının devamında Erdoğan’ın arkasına saklanarak “Şimdi ne yapacaksın bakalım” tadındaki yazısını “Haydi uza böğüre böğüre uza” cümlesiyle bitirdi.

Türk basın tarihine de ibretle geçeceğini sandığım yazıyı önce sizlerle paylaşayım;

Tehdit ettin… Şantaj yaptın… Parmak salladın… Racon kestin… Ve böğürüp, böğürüp durdun. Ne oldu sonunda? Ne olacak? Reis, çıktı meydana… “Hop birader! Burada raconu ben keserim! Sen çekil bakayım kenara… Sen kimsin?” diyerek…Hem senin hem de senin gibilerin suratına nakşetti mübarek Osmanlı tokadını. Hani “Ben serçe parmağımla bilmem ne yaparım” falan diyordun ya… Şimdi al o serçe parmağını da depresif bir şekilde emmeye başla! Hani “Ben gazetelerden, televizyonlardan adam attırırım” falan diye kostaklanıyordun ya… Hadi şimdi de geriye doğru kostaklan da görelim. Hani “Devlet benim, ben devletim” falan diye alayına gider yapıyordun ya… Şimdi git duvarlara yap giderlerini… Hani “Savcılar elimin altında” falan diye çalım satıyordun ya… Artık sadece Reis’in Osmanlı tokadı var suratının üstünde. Hadi uza şimdi. Böğüre, böğüre uza. Böyle bir yazı hangi duygularla yazılır bilemiyorum. İnsanda biraz utanma olmalı. Kastedilen o saray fedaisi kaç yıldır Doğan Grubu için yazılar yazıyor, parmak sallıyor, tehdit ediyor, şantaj yapıyor.
Güya medyanın en büyüğü bu grup bugüne kadar parmak kadar bir çocuğa cevap veremedi gibi istediği her şeyi de yaptı. O fedai “Şunu atacaksın” dedi hemen attılar “Şu programı kaldıracaksın” dedi hemen kaldırdılar, “şunu işe alın” dedi aldılar.

O fedai haksız mı? Diyor ki “Nerede Tolga Tanış?” Gerçekten nerede? O fedai tehdit edene kadar Tolga Tanış yazıyordu. Nevşin Mengü nerede örneğin? O tetikçi İrfan Değirmenci’nin atılmasını istemeseydi apar topar atacaklar mıydı yine? Akif Beki’ye kafayı takmasaydı kapı önüne koymayı düşünüyorlar mıydı?

Şimdi Erdoğan’ın bir konuşmasını o fedaiye karşı yaptığı varsayımından hareket eden Hürriyet bir anda yüreklenmiş ve aynı o fedainin üslubuyla aslan kesilmiş gibi.

Ama şu da var; Kastedilen saray fedaisi Erdoğan’ın sözlerini hiç üzerine alınmamış. Tam tersine kendini daha da güçlü görüyor. Dün çalıştığı tv kanalından Doğan Grubu’na saydırıyor “racon” kesiyor “ayar” veriyordu.

Merakla bekliyorum. O fedai bu tavrını devam ettirirse ne olacak? Sarayın kendi tetikçilerine “Osmanlı tokadı” attığını düşünen Doğan Grubu o fedaiden gelecek muhtemel tehdit ve şantajları ciddiye almazsa ve başına bir iş gelirse ne yapacak?

Ne yapacağı ortada. Geçmişte ne yapmışsa yine onu yapacaktır herhalde. Yani “serçe parmağı” olmayı kabullenip söylenileni yine yerine getirecektir.

CAN ATAKLI'NIN SÖZCÜ'DEKİ YAZISININ TAMAMINI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ...
  • Bu Haberi