SAĞLIK HABERLERİ

Canan Karatay: "Kırmızı eti ne kadar bulursanız yiyin"

Canan Karatay:

Bodrum'da imza günü düzenleyen Prof. Dr. Canan Karatay, "Kurban Bayramı'nda ne kadar et bulursanız o kadar et yiyin" diyerek, ezber bozan açıklamalar yaptı.

Yeni Asır'da yer alan habere göre Türk halkının evine Kurban Bayramı'nda et girdiğini belirten Karatay, "Kırmızı et, yağı ile beraber en sağlıklı ettir. Mutlaka insan vücuduna girmesi lazımdır. Yalnız hazırlanması çok önemlidir. Kızartma olursa tehlikelidir. Onun dışında bizim kap yemeklerimiz, ızgaralarımız, kebaplarımız en sağlıklı yemeklerdir. Milletimiz her gün et yemiyor. Bizim ülkemizde insanlar kurbandan kurbana et yiyor. Eti istedikleri kadar buldukları zaman yiyebilirler" dedi.

Lüks otellerdeki her şey dahil açık büfelere dikkat çeken Karatay, "Yiyecekleri soğuk ortamda saklıyor olsalar bile yaz olduğu dikkatli davranmak lazım. Özellikle çok yıldızlı otellerdeki açık büfelerden çok fazla yememenizi tavsiye diyorum" diye konuştu.

Karatay, öte yandan geçtiğimiz aylarda evine hırsız girdiğini de belirterek, "Evimdeki hırsızlık organize bir suçtu. Beni soyan aynı hırsız 8 ay yattı çıktı. Fakat onu organize edenler halen dolaşıyor" dedi.
  • Bu Haberi