MAGAZİN HABERLERİ

Cemal Kaşıkçı olayında CIA detayı!

Cemal Kaşıkçı olayında CIA detayı!

Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasından önce Suudi yetkililerin muhalif gazeteciyi yakalamak üzere kendi aralarında yaptıkları görüşmeler Amerikan istihbaratı CIA’nın dinlemesine takıldı.

Yeni Şafak'ta yer alan Kaşıkçı’nın yazarı olduğu Washington Post gazetesinin iddiasına göre Suudi yetkililer, Kaşıkçı’yı kandırarak Suudi Arabistan’a getirmeyi ve burada ele geçirmeyi planladı.

Suudi yetkililerin Kaşıkçı’yı sorgulamak için mi yoksa öldürmek için mi yakalamak istediği ve Amerikalı yetkililerin kendi vatandaşları olan Kaşıkçı’yı konu hakkına bilgilendirip bilgilendirmediği bilinmiyor. Öte yandan ABD’nin Evanjelist Başkan Yardımcısı Mike Pence, “Suudi Arabistan yardım isterse Türkiye’ye FBI heyeti gönderebiliriz” açıklaması yaptı.

Bu sözlerin, Türk kriminal ekiplerinin olay mahalline girmesine engel olunmaya çalışıldığı bir sürece denk gelmesi dikkat çekti.

ABD’den Suud’a yardım görüntüsü altında İstanbul’a gelecek FBI ajanlarının, cinayetin işlendiği konsolosluk binasında delil karartmaya çalışabileceği belirtiliyor.
  • Bu Haberi