KADINCA HABERLERİ

'Çiçek gibi' saçların sırrı: Havyar

'Çiçek gibi' saçların sırrı: Havyar

Yazın hemen hemen her kadının yaşadığı sorunlardan biri denizden, kumdan ve güneşten yıpranan saçlar oluyor.

Akşam'da yer alan habere göre evde pratik yöntem ve yağlarla bu sorunlardan kurtulmak mümkün iken, işlem görmüş saçlar için daha profesyonel çözümler gerekiyor. Güzel ve tarz sahibi saçlarına dönüş yapmak isteyen kadınlar evde pratik çözümler ararken, saçlarında daha önce işlem olanlar profesyonel bakımları tercih ediyor. Sağlıklı ve bakımlı saçlar için doğru saç kurutma yönteminin öneminden bahseden MOS Nişantaşı Saç Tasarım Uzmanları Erkan Uzelli ve Ali Subaşı, çok fazla yıpranmış ve işlem görmüş saçlar için orijinal havyarla hazırlanan bakımların etkili olduğunu anlattı.

SAÇINIZI DOĞRU YÖNTEMLERLE KURUTUN

Özellikle yaz aylarında uzun güneşlenme sonucu yıpranan ve kırılan saçlar için evde yapılabilecek etkili doğal çözüm yollarından biri argan yağı. Şampuanla yıkanıp saçlara bolca sürülen argan yağı saçın nemlenmesini sağlar ve kuruluğunu giderir. En önemli noktalardan biri, saçın doğru kurutulması. Saçlarınızın yıpranmaması için başınızı öne eğin ve saçınızı havluyla kurutun. Saçlarınızın uçlarının çatallaşmaması için nemini havluyla alıp şekillendirici sürün ve doğal bırakın. Bu yöntem saçı şekillendirip besler.

Saçlarda güzellik sırrı: 'Havyar'

Özellikle işlem görmüş, yıpranmış saçlar için doğru profesyonel bakımlar yaptırılması şart. Bizim yaz için önerdiğimiz en önemli bakım orijinal havyar maskesi. Hollywood ünlülerinin de sıklıkla tercih ettiği ve güzel saçlarının sırrı olan, balık yumurtasının saçı kuvvetlendirme ve onarma özelliğinden yararlanılan bu yöntem düğün öncesi saçı çok yıpranan gelinlerin de tercihi oluyor. Bu bakımı 10 günde bir yaptırmanız mümkün. 
  • Bu Haberi