KADINCA HABERLERİ

Cildinizi arındırmanın yolları

Cildinizi arındırmanın yolları

Makyajınızı evde hazırladığınız temizleyiciler ile silmek hem cildinizi yıpratmaz hem de yüzünüzü besler.

Yeni Asır'da yer alan habere göre işte o tarifler...

YOĞURT TARİFİ : Yüzünüze bir kat yoğurt sürün ve 10 dakika bekletin. Daha sonra bir parça pamuğu veya peçeteyi biraz ılık suyla ıslatıp yüzünüzü temizleyin.

ILIK SÜT : Birkaç yemek kaşığı sütü birkaç saniye ısıtın. Bir parça pamuğu süte batırıp ufak ufak bastırarak yüzünüze uygulayın. Makyajın yoğun olduğu bölgelere örneğin gözlerinize, tahriş etmemeye ve canınızı yakmamaya dikkat ederek daha fazla bastırın. Daha sonra iyice durulayın.

ZEYTİNYAĞI : Kuru bir cilde sahip olanlar için en iyi seçenektir. Birkaç damla zeytinyağını nazikçe masaj yaparak yüzünüzün her yerine yayın.

Daha sonra peçeteyi ılık suyla ıslatıp yüzünüzü temizleyin. Yüzünüzde çok fazla yağ kalırsa nötr sabun ve ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Zeytinyağı; hassas bir bölge olan göz bölgesini tahriş etmeyeceğinden, göz makyajınızı çıkarmak için harika bir seçenektir.

BADEM YAĞI : Yağlı cilde sahip olan kadınlar içindir. Bu cilt tipinde daha da yağlandırma etkisi göstermek yerine, bu etkinin "yok olmasını" sağlar ve böylece yağlı ciltleri etkilemez. Zeytinyağı ile aynı şekilde uygulayın.

PAPATYA VE ZEYTİNYAĞI : Papatyayı kaynatıp soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra bir parça pamuğu papatya suyuna batırın ve birkaç damla zeytinyağı ekleyin. Yüzünüze, özellikle de gözlerinize uygulayın. Bu karışım, bu hassas bölgeye bakım yapar ve göz altlarındaki şişikleri ve torbaları azaltır.

VAZELİN : İçeriğindeki yağlar kozmetik ürünlerinin tamamen çözünmesini sağladığı için, rimel ve göz kalemini çıkarmada çok etkili olabilir.

Peçeteye, beze veya bir parça pamuğa biraz (fazla sürmenize gerek yok) vazelin sürün ve makyajınızı çıkarmak istediğiniz bölgelere nazikçe uygulayın. Çok yoğun ve yağlı olduğu için, daha sonra ılık veya sıcak suyla yüzünüzü yıkamanız ya da durulamanız gerekecektir.

KANOLA YAĞI : Zeytinyağı ile karıştırırsanız, her çeşit makyajı saniyeler içerisinde çıkarabilirsiniz. Bir kabın içine her iki yağdan 3- 4 çay kaşığı koyun. Bir parça pamuğu karışımın içine batırın ve yüzünüze ufak ufak bastırarak uygulayın. Makyajınızı nasıl emdiğini göreceksiniz. İşiniz bittiğinde yüzünüzü durulamayı unutmayın.

ÇİLEK : Bu çilekli makyaj temizleyiciyi hazırlamak için beş adet büyük çilek ve üç yemek kaşığı doğal yoğurt gerekiyor. Çilekleri ezip yoğurtla karıştırın. Daha hızlı hazırlamak için blendır kullanabilirsiniz. Daireler çizerek yüzünüze nazikçe uygulayın ve birkaç dakika bekletin. Daha sonra suyla durulayın ve makyaj ve maske kalıntılarının tamamen temizlenmesi için, ılık suya batırılmış bir parça pamukla yüzünüzü silin.

YOĞURT VE LİMON : Tüm cilt tipleri için mükemmeldir. Tek yapmanız gereken şey bir yemek kaşığı doğal yoğurdu bir yemek kaşığı limon suyuyla karıştırmak. Tüm yüzünüze, boynunuza ve hatta göğüs aranıza sürün. Bu, cildinizin ölü derilerden arınmasına ve temizlenmesine yardımcı olur.
Birkaç dakika bekletin ve bir parça nemli pamukla silin.
  • Bu Haberi