GÜNCEL HABERLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bizi dövizle terbiye edemezler"

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

Yüksek hızlı tren, konvansiyonel tren ve banliyö işletmeciliği için gerekli trafik kapasitesi oluşturmayı amaçlayan Başkentray Projesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katılacağı törenle devreye alınıyor.

Yeni Şafak'ın haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkentray açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Sizleri sevgiyle, en kalbi duygularımla selamlıyorum. Ankara'da metro konforunda banliyö hizmeti verecek olan Başkentray'ımızın ülkemize, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

156 KİLOMETRELİK DEMİRYOLU DÖŞENDİ

Cumhurbaşkanı şunları söyledi:

Kayaş-Sincan arasındaki Başkentray'ı kullanacak herkese hayırlı olmasını diliyorum. Şehir için banliyö hizmetinde 3. projemizi hayata geçiriyoruz. Kayaş-Sincan hattı oldukça eski bir hat. Şehrin en uç iki noktası bu hatla birleşiyordu, biz artık tamamı şehir içinde kalan bu hat üzerinde yepyeni bir hat kurduk. Toplam 156 kilometrelik demiryolu döşeyerek, alt ve üst geçitlerle güzergah güvenliğini sağlayarak, diğer ulaşım hatlarıyla entegrasyon gerçekleştirerek Ankara'ya bir hat kazandırdık. Kayaş'tan Sincan'a 49 dakikada gidilecek. Kayaş'ın tepelerinde kurulmuş gecekonduların dili olsa da eski Ankara'yı bir anlatsa, Hatip Çayı'nın dili olsa da buralara nereden gelindiğini bir ifade etse. 4-5 şerit olan Samsun yolunun hafızası olsa da bize eski yolu gösterse.

ANKARA ÇAĞ ATLADI

1970'lerde yokluğun bir yandan terörün bir cendere gibi sıkıştırdığı Kayaş Türkiye'nin nereden nereye geldiğinin somut bir ifadesidir. Kışın kardan çamurdan geçilmeyen sokaklarda büyüyen nesil şimdilerde orta yaşta. Gençlere eski Ankara'yı anlatmak zor. Gençler, musluktan aylarca su akmamasını bilmezler. Arıza nedeniyle birkaç saatlik su kesintisi uygulandığında hayatımız nasıl felç oluyor değil mi? Musluktan kesintisiz sıcak su akan bir evde olana bunları anlatmak mümkün değil. Bugünkü gençlerimiz Başkentray ile, otomobilleriyle ulaşım imkanı olan bir şehirde yaşıyorlar. Ankara'ya şehircilik bakımından çağ atlattık. Biliyorsunuz Kentsel Dönüşüm diyoruz. Bu görülen bütün yerlerde dönüşümü gerçekleştireceğiz ve her taraf pırıl pırıl olacak. Benim kardeşim de modern yaşamı hayatı yaşayacak.

AFRİN'DE SON DURUM: '4.123 TERÖRİST ETKİSİZ'

Ben gençlerimize güveniyorum. 2019 var önümüzde. 2019'a iyi hazırlanmaya var mıyız? Sizin bu heyecanınız, bu hedeflere ulaşmadaki cesaretiniz bu ülkeyi o aşkı heyecanı olmayanlara bırakmayacaktır. Bin yıldır hep cazibe merkezi olmuş bir coğrafyadayız. Türk milleti olarak hep bedel ödüyoruz, terör örgütleriyle yürüttüğümüz mücadele bir bedel ödemedir. Suriye ve Irak nedeniyle aldığımız riskler bedeldir. Fırat Kalkanı Harekatı'nı yaşadık. Kısa sürede orayı hallettik. Afrin'de son durum, 4 bin 123 teröristi etkisiz hale getirdik. Kuzey Irak'ta 337 teröristi Zaho'da etkisiz hale getirdik. Yurtiçinde Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te 337 teröristi etkisiz hale getirdik. Bu devam ediyor. Durmak yok. Bu heyecanla, bu aşkla silahlı kuvvetlerimize, polisimize, güvenlik korucularımıza, jandarmamıza teşekkür ediyorum. Sınırda Reyhanlı'da bir ziyaret yaptım. Bu ziyarette bizimle birlikte olan sanatçılarımıza, sporcularımıza, yazarlarımıza teşekkür ediyorum. Onlar bir amaç için oradaydı ama Bay Kemal bunu hazmedemedi."
  • Bu Haberi
Mehmet Öz'ün kızının sırrı merak uyandırıyor!
Hanımlar dikkat!.. "Mutlaka smear testi yaptırın"
Gülsüm Anne'nin hikayesi film oluyor
Burun estetiği cinsiyete göre değişir mi?
İki kafadar soğuğa inat balık avına çıktı
Senegalli futbolcu hayat veriyor
POS cihazları dijitalleşiyor
Kerem Bürsin'in kardeşinden olay paylaşım
Burcu Esmersoy'un yoğun temposu
Türkiye dünyanın en mutlu 79'uncu ülkesi oldu
Deniz Akkaya: “İki ay boyunca kafamızı dinleyeceğiz”
Didem Soydan: "Ağzınızı toplamayı öğreneceksiniz"
Yalın köpekleri için taşındı
Maltepe sahil yolunda kaza: 5 yaralı
Gökçe Bahadır’ın sahne ücreti dizi ücretini solladı
Konya'da dehşet: "Hakkınızı helal edin ben annenizi öldürdüm"
İlyas Yalçıntaş'tan anlamlı davranış
15 kişilik minibüsten 40 kaçak göçmen çıktı!
Bensu Soral'ın 10 parmağında 10 marifet!
Denizde korkutan çekilme!
Senegalli yolcuya hakaretler yağdıran taksici gözaltına alındı
Feci trafik kazasında 60 kişi yaşamını kaybetti!
Berkay: "Özlem ne isterse yaparım"
Sabahattin Önkibar: "31 Mart öncesi kahpe bir saldırı olursa..."
Cansu Tosun öyle bir paylaşımda bulundu ki
47 yaşında askere çağrıldı!
Özge Ulusoy'dan defile öncesi alışveriş
Avrupa Birliği: "İsrail'in Golan Tepelerindeki egemenliğini tanımıyoruz"
İlhan Şeşen'e evinde uyurken büyük şok!
İzmir'de down sendromluları taşıyan midibüs devrildi!