Damla'ya yapılan haksızlık - ÖNCEL ÖZİÇER
Ana SayfaYazarlarDamla'ya yapılan haksızlık

Damla'ya yapılan haksızlık

01.06.2016 | 7593 kez okundu


Survivor hem dünyanın en zor hem de en eğlenceli yarışmalarından biri...
Aslında yaşamın konsantre hali.

Ekmek kavgası var, koltuk sevdası var, ünvan savaşı var, savaş var, aşk var, dostluk var, düşmanlık var, her şey var işte...

Katılımcıları en çok zorlayan ise açlık ve dünyevi zevklerden muaf olmak herhalde!

Geçen gün izlerken onu düşündüm, tamam şahane bir tropikal adadasınız ama şöyle gün batımına karşı bir duble rakı, bir bardak buz gibi şarap içemedikten sonra ne yapayım ben o manzarayı?

Hele sigara tiryakisi iseniz, ki umarım değilsiniz, keyifte de, üzüntüde de, öfkede de yani her zaman bir bahaneyle sigara tellendiriyorsanız, o ortamda çok büyük eziyet çekebilirsiniz.

                                                                       ***

Kadın yarışmacıların malum günlerde yaşadığı gerilimi ise düşünmek bile istemiyorum.

Karnımız tok iken o günlerde zaten yeteri kadar çekilmez oluyoruz, bir de üzerine kan şekeri düşüklüğünün, bastırılamayan tatlı krizinin yaşandığını hayal ediyorum da, Allah yardımcıları olsun diyorum.

                                                                         ***

İşte bu sezonunun yarışmacılarından Nagihan ve Damla da belki yaşadıkları gerginlikten, kim bilir belki malum dönem şuursuzluğundan bir yaramazlık yapmışlar.

Survivor ekibi çalışanlarından sigara aşırıp şöyle okyanusa karşı dumanını savurmuşlar.

Artık öyle sert bir ortamda bu kadar kusura bakılmamalıydı ama Acun Ilıcalı kameralar önünde özellikle Damla'yı (çünkü görüntüleri medyaya düşen Damla idi) azarlar tonda sertçe uyardı.

Kızcağızın adı bir anda hırsıza çıktı.

Vallahi büyük haksızlık. Mutfağa kaçıp karnını doyurmamış, yani diğer arkadaşlarına karşı haksız rekabet ortamı yaratmamış... Kimsenin cüzdanına da el sürmemiş... Yaptığı kötülük kendine. Çünkü o açlık üzerine bir de sigara yakınca herhalde baygınlık geçirmiştir.

                                                            ***

Ama işte o lanet şeyin bağımlılığını bir tek çekenler bilir. Sigarasızlığın başa vurma halini yani. O da dayanamamış, bir tane tellendirmiş...

Kamera arkasında uyarılamaz mıydı? Ya da haydi diyelim görüntüler basına sızdığı için açıklama da yayın sırasında yapılmak zorunda kalındı...

O zaman Ilıcalı çok hakim olduğu esprili konuşma dilini kullanamaz mıydı?
Ayrıca çok mu önemli yani?

Daha önce de Acun'un bir yarışmasında yarışmacılardan biri sevgilisinin kucağına yatıp elini eşofmanına daldırmıştı hani. Hem de aleni... O yarışmacı kameralar önünde uyarı almış mıydı?

Bu kızcağızın suçu neydi?

Hırsız damgası yedi yahu!

                                                                 ***

Umarım Damla döner dönmez o sigara illetinden kurtulur ama madem artık gözü dönmüş, o da gidip başının çaresine bakmış işte ne yapalım yani?

Sefan olsun şekerim... Hırsızlık falan değil bu yaptığının adı... Keyfine düşkün insanlarıyla ünlü bir şehrin kızı olmak nedeni ;)

*****

Seda'dan doğru taktik

Seda Sayan'ın ailesine düşkünlüğü malum.

Yıllardır sadece birinci dereceden yakınlarını değil, yedi düvel akrabasını başının üzerinde tutar, maddi manevi yardımı esirgemez.

Ama sanırım artık onun da yük taşıma kapasitesi bir yere kadar olmalı ki, bari ben sevdiklerime birer iş ayarlayayım da kendi paralarını kendileri kazansınlar diye düşünmüş.

Gündüz kuşağında yaptığı programın yönetmeni yeğeni, stüdyo şefi yeğeni, orkestranın solisti eniştesi, Erkan Çelik zaten Seda Sayan'ın kendisinin de söylediği gibi yanlarında çalışan elemanları...

Daha var mı bilmiyorum ama ben bunda herhangi bir mahzur görmüyorum.

Yani benim de iş veren anlamında imkanım olsa ben de eğer yeteneği olduğuna ve işinde başarılı olacağına inandığım kendi yakınlarım varsa, onlara öncelik veririm.

Sayan da tam olarak bunu yapmış işte... Hem kendi yükünü hafifletmiş hem de sevdiklerine balık yerine olta ikram etmiş.

Mantıklı.

Öncel ÖZİÇER


  • Bu Yazıyı
Ratingler için tıklayınız!