MEDYA HABERLERİ

Erhan Çelik'ten izleyicileri duygulandıran yayın

Erhan Çelik'ten izleyicileri duygulandıran yayın

Erhan Çelik, Hollanda'da polis köpeğinin saldırısından kurtarmaya çalıştığı Hüseyin Kurt'la ilk kez canlı yayında konuştu.


MedyaRadar'da yer alan habere göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Hollanda'da sınır dışı edilmesinin ardından, Türk vatandaşları Rotterdam Başkonsolosluğu önünde toplandı. Binlerce Türk vatandaşı, Hollanda polisinin at ve köpeklerle yaptığı saldırıya maruz kaldı.

ERHAN ÇELİK'TE SALDIRIYA UĞRADI (VİDEO)

İşte o Türklerden biri de Hüseyin Kurt'tu. Hollandalı polisler Hüseyin Kurt'a cop ve köpekle saldırdı. Polis köpeğinin saldırısıyla yaralandığı sırada TRT Ana Haber sunucusu Erhan Çelik'te oradaydı. Çelik, köpeğin ısırdığı genci kurtarmak isterken polisin saldırısına uğradı.

Vicdanları karartan günün ardından Erhan Çelik ve Hüseyin Kurt TRT Ana Haber'de konuştu. İkili arasında geçen diyaloglar o anları hafızalara yeniden getirip, duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

"ÇOK ZOR BİR ANDI"

Programa telefonla bağlanan Hüseyin Kurta'a Erhan Çelik şunları söyledi:

"O an karşılaştığım tablo karşısında, gazeteciliğimi, ismimi kimliğimi her şeyimi unuttum. Ve köpeğin dişerini bacağına geçirdiği anda en az senin kadar, ağrı, uyuşukluk hissetim bacağımda. Aslında can havliyle bir yaklaşımdı bu. Kendi canımı kurtarırcasına sana elimi uzatmak istedim ama olmadı şükür ki sağlığın yerinde ve bu akşam birlikteyiz bak konuşabiliyoruz."

Hüseyin Kurt'un Erhan Çelik'e verdiği karşılık ise şöyleydi:

"Size çok teşekkür ederiyorum. O anı hiç unutamıyorum. Köpeğe nasıl daldığınızı, köpeği üzerimden nasıl almaya çalıştığınızı anımsıyorum. Çok zor bir andı...."

İzlemek için haberin videosuna TIKLAYINIZ!..
  • Bu Haberi