YAŞAM HABERLERİ

Fuhuş pazarlığı yapıp erkekleri soydular!

Fuhuş pazarlığı yapıp erkekleri soydular!

İstanbul, Kadıköy’deki vapur iskelesi önünde bekleyen bir grup kadın, gözlerine kestirdikleri erkeklerle fuhuş pazarlığı yapıyor.

Habertürk'ten Hasan Örnekoğlu'nun haberine göre fiyatta anlaştıkları kişileri otele gitmek vaadiyle ara sokaklara götüren kadınlar, çeşitli bahanelerle kargaşa çıkararak ceplerindeki parayı alıp, kaçıyor. Yakalanan ve 7591 kez işlem yapılıp serbest kalan kadınlar kendilerini "Kaşınanı kaşıyoruz" diye savunuyor...

İstanbul, Beşiktaş ya da Eminönü’nden vapura bindiniz ve içinize çektiğiniz Boğaz havasıyla Kadıköy’de karaya ayak bastınız. Yanınıza genç bir kadın geliyor ve sigaranızın olup olmadığını soruyor. Cebinizden çıkardığınız sigarayı uzatmanızla sohbet başlıyor. Kadının “İhtiyacın var mı?” sorusunun şokunu atlatamadan etrafınızı başka kadınlar sarıyor, ikna etmeye çalışıyorlar. Müşteri olduklarına inandıklarını önce otobüs duraklarının peron aralarına davet ediyorlar. Sonrasında ikna olanları ara sokaklara götürerek paralarını alıp kayıplara karışıyorlar.

GÜVENLİK, GÖZCÜ KADINLARA AİT

Uzaktan gözleyen bir grup kadın, gözlerine kestirdikleri erkeklerin yanına aralarındaki en genç kadını gönderiyor. Pazarlık başlayınca da hemen birkaç metre yakınlarına başka gözcüler konuşlanıyor. Etraftaki herkesi izleyen gözcü kadınlar, çevre güvenliğinden sorumlu. Olası bir aksilik karşısında anında müdahale etmeye hazırlar. Eğer gönderdikleri kadın, karşısındaki erkeği ikna edemezse onlar devreye giriyor ve bir süre daha pazarlık devam ediyor.

"NE ZAMAN GELSEM ÖNÜMÜ KESİYORLAR"

Yolda yürürken kadınların etrafını sardığı bir kişi neler olduğunu anlattı. Önce kadınlardan birinin kendisinden sigara istediğini ardından da sohbet etmeye başladığını anlatan vatandaş, kendisiyle kadınların nasıl fuhuş pazarlığı yaptığını şöyle ifade etti:

“Sohbete başlar başlamaz ‘Kadın lazım mı’ diye sordu. ‘Evet’ cevabını duyunca da beni arka tarafa davet etti. 2 metre ötede de gözcü bir kadın vardı. İlk olarak 60 lira ücret istedi ve daha sonra ara sokağı işaret ederek güvenli bir evin olduğu bilgisini verdi. Gitmemiz durumunda ise ev için 30 lira ve evde bulunan kadın için ayrıca bir 30 lira daha ödemem gerektiğini söyledi. ‘Biraz düşüneyim’ dediğimde ise sinirlenerek yanımdan ayrıldı. Ben buraya ne zaman gelsem önümü kesiyorlar. Duyduğum kadarıyla da anlaştıkları kişileri sokak arasında soyuyorlarmış. Çeşitli yollarla da tehdit edip şikâyetçi olmalarını engelliyorlarmış.”

‘SULANANA BULAŞIYORUZ’

Vapur iskelesinde başlayıp ara sokaklarda hırsızlıkla sonuçlanan olayla ilgili Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gelen ihbarlar üzerine polis ekipleri, fuhuş pazarlığıyla dolandırıcılık ve hırsızlık yapan kadınlara operasyon düzenledi. 8 kadın suçüstü yapılarak polis karakoluna götürüldü. “Biz onları fal bakmak için çağırıyoruz. 5 lira karşısında fal bakmak istiyoruz” diyen kadınlar, “Eğer adam sulanırsa kadın istiyor demektir. Biz de otele götüreceğiz diyoruz ve son anda polisler basmış deyip kaçıyoruz. 50-60 lirasını alıp gönderiyoruz. Kadın istiyorsa kendi kaşınıyor demektir. Biz sadece sulanana bulaşıyoruz. Zorla para almıyoruz, kendi elleriyle veriyorlar” diyerek, yaptıkları işi savundu.

85 KADINA 7591 İŞLEM

Gözaltına alınan kadınlarla ilgili olarak emniyet yetkilileri, şikâyetçi bulmakta zorlandıklarını belirterek, şüphelilere sadece Kabahatler Kanunu’ndan işlem yapıp, 109 lira para cezası verebildiklerini söyledi.

Polis kayıtlarına göre, 2017’de gözaltına alınan 85 şüpheliye Kabahatler Kanunu’ndan 7591 kez işlem yapılmış. Gözaltına alınan bu kadınları kimsenin şikâyet etmemesi nedeniyle serbest kaldığı öğrenildi.
  • Bu Haberi
George Clooney, 14 arkadaşını ihya etti!
Renkli gözlerde büyük tehlike!..
Güliz Ayla merak edilenlerini anlattı
Fesleğen, aşk hayatına lezzet katıyor!
Kıvanç Baran Arslan biten ilişkisi için ilk kez konuştu
Genç kaleci neden gözyaşlarına boğuldu?..
Instagram'a hashtag takip özelliği geliyor!
Teoman yeni projesini açıkladı
Kontrolden çıkan traktör yatak odasına daldı
Şahan Gökbakar soluğu Roma'da aldı!
Emekliye çifte zam gündemde!
Ümit Özat: "Ölmem isteniyor"
Hollywood'u sallayan aşk bombası!
İran’a hücumbot motoru veren Türk mahkemede
Emina Sandal ilk kez konuştu: "Üzülüyorum, yıpranıyorum!"
Zarrab davasında sürpriz gelişme!
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan Kudüs açıklaması
Kan gölüne dönen kahvehanede delil aradılar!
Mehmet Günsür’ün tarzı şaşırttı!
İstanbul'da bazı sokak isimleri değiştirildi
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli görevinden ayrıldı
Başbakan Yıldırım: "Gün bugündür, hükümetimiz arkanızda"
Pınar Altuğ'dan kaza sonrası ilk açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de Bahçeli ile görüştü
Hakan Yılmaz’ın iddialarına Kırıkkaleli iş adamından cevap
Somali'de polis akademisine saldırı!
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan S-400 açıklaması
Üst geçidi kullanmayan iş adamı canından oldu!
Binnur Kaya'nın şaşırtan paniği!
Nakşibendi Tarikati için özel imar düzenlemesi!
Yasemin Kutsi