MAGAZİN HABERLERİ

GALASI YAPILDI

GALASI YAPILDI

Merakla beklenen "Güz Sancısı" isimli filmin galası dün akşam gerçekleşti...


Yönetmenliğini Tomris Giritlioğlu'nun yaptığı Beren Saat ve Murat Yıldırım'ın başrollerinde oynadığı "Güz Sancısı" isimli filmin galası dün akşam İstinye Park'ta yapıldı...

Gala sanat ve medya ünlülerini buluşturdu... Güneri Cıvaoğlu, Nazlı Ilıcak, Berna Laçin, Ruhi Sarı, Cem Yılmaz ve sevgilisi Cansu Dere, Yıldırım Öcek, Günay Karacaoğlu galada dikkat çeken isimlerden sadece birkaçıydı...

Babası milliyetçi, zengin bir toprak ağası olan Behçet, babasının bağlantıları ve isteğiyle siyasete adım atar. Bu dünyadaki bazı gelişmeleri kendi ahlak yapısına uygun bulmayan Behçet yine de kendi milliyetçiliğinin bakış açısını doğru bulmaktadır.

Behçet, Türk milletinin Batılılarca kuşatıldığına ve bunun bariz kanıtının Kıbrıs'la ilgili olayların olduğuna inanıyordur. Tüm bu siyasetteki ve -baba faktörüyle- kendi hayatındaki yaşadığı ağır gerilim ortamında komşu Rum kızı Elena'ya aşık olmuştur. Bu aşkın ilerlediği günler onları 6 Eylül 1955 sabahına da yakınlaştırır.

"Çemberimde Gül Oya", "Hatırla Sevgili" gibi ülkemizde büyük başarılara imza atmış dönem dizilerinden sonra Tomris Giritlioğlu, sinemaya verdiği 10 yıllık bir aradan sonra 1955 İstanbul'unun fiziki ve ruhsal atmosferini en ince ayrıntısını dikkate alarak yansıttığı ve "Suyun Öte Yanı" ve "Salkım Hanım'ın Taneleri"nden sonra tematik üçlemenin son filmi olan "Güz Sancısı" ile beyazperdede.

Dün akşam galası yapılan, 23.Ocak'ta sinemalarda gösterime girecek olan filmin fragmanını ve Saba Tümer'in canlı yayınına bağlanan filmin oyuncularının röportajını haberin videosuna tıklayarak izleyebilirsiniz..

  • Bu Haberi