KADINCA HABERLERİ

Gençleştirmede yeni trend: Kinetik lifting

Gençleştirmede yeni trend: Kinetik lifting

Dolguların dışında pek çok aktif içeriğe sahip vitamin, protein, mineral içerikli ürünler, cilt altı nem sağlayıcılar deri kalitesini arttırmamıza yardımcı oluyorlar.

Akşam'dan Prof. Dr. Reha Yavuzer'in yazısı...

Yüz gençleştirmede artık pek çok kaliteli ürün mevcut. Dolgu kalitesindeki ve çeşitliliğindeki artış çok doğal, başarılı sonuçların ortaya çıkmasına neden oldu. Dolguların dışında pek çok aktif içeriğe sahip vitamin, protein, mineral içerikli ürünler, cilt altı nem sağlayıcılar deri kalitesini arttırmamıza yardımcı oluyorlar. Bu ürünleri iğneler yardımıyla deri altına yerleştirip ardından belli aralıklarla tekrar etmek gerekiyor. Bu tarz uygulamalarda yaptıranların en büyük endişesi iğnelere bağlı ağrı duygusu oluyor. Hekimler açısından en büyük zorluk ise aynı derinlikte ve aynı miktarda ürünü yerleştirebilmek için çok tecrübe gerekiyor. İşte tüm bu endişe ve zorlukların çözümü için teknoloji yeni bir adım attı. Kinetik lifting adı verilen bu yöntemde yüksek basınçla deri altına aktif içerikler verilir. Yüksek basınçlı, iğne kullanılmaksızın yapılan enjeksiyonlar aslında bir süreden beri kullanımdaydı. Özellikle aşı yapılırken kullanılan bu basınçlı cihazlar, estetik uygulamalardaki ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirildi.

DERİ ALTINA İĞNESİZ ULAŞIM!

Yüksek basınçlı püskürtmeyle cihaza yüklenmiş olan dolgu veya diğer aktif içerikler deri altına iğne yapmadan ulaştırılabiliyor. Basınç ayarlamaları yapılarak inilecek derinlik belirlenip her bir atışta verilecek ürün miktarı ayarlanabildiği için gerek derinlik gerekse miktar açısından her atışta aynı hassasiyeti yakalamak mümkün. Basınç aynı zamanda deri altında kolajen yapımını tetikleyerek verdiği ürünün ötesinde, bir yeniden yapılanmayı da başlatmakta.

NERELERDE KULLANILIR?

Pnömatik basınç sistemi iğnesiz yeniden yapılanma özelliğiyle yüz gençleştirmede çok sık tercih edilir woldu. İsrail kökenli teknoloji 2015 yılından bu yana İngiltere de yoğun ilgi görüyor.  Boyun, dekolte alanı, el gibi hassas deriye sahip alanlarda da güvenle kullanılabilen sistem oldukça ağrısız ve kolay. Uygulanan basınç ayarlanarak karın, kol ve bacak gibi bölgelerde yüksek basınçla; ağız ve göz çevresinde ise düşük basınçla kullanılıyor.

Kısaca basınçlı bir kompresör tarzında çalışan bu deri altına ürün transfer eden sistem bedenimizin tüm bölgelerinde tercih edebileceğimiz bir uygulama.

KİNETİK LİFT…

Gençleştirmede ağrısız ve iğnesiz bu çözüm, sivilce izleri ve çatlaklarda da lazer kullanmaksızın iyileşme sağlamakta. Deri altına verilen hyaluronik asit bu sistemde en çok tercih edilen ürün. Hyaluronik asit dışında vitamin ve proteinlerin uygulaması içinde elverişli. Basınç etkisiyle, iğneyle verilmesine göre deride sıkılık ve kalınlaşmanın daha fazla izlendiği yöntem, uygulama sonrasında 3 gün içerisinde başlayan sonuçlarıyla 12 aya kadar düzelmelere neden oluyor. Kısa dönemde deri üst tabakasında hidrasyon, ve dolgunluk sağlayan bu metod ileri dönemde ise basıncın kinetic enerjisinin yarattığı stimülasyonla yeni kollajen oluşumunu yaratır.Hamileler ve emzirenler için uygun değil. Uygulanacak bölgede enfeksiyon varlığında da yapılmamalı.

3 SEANS

Bir ay ara ile 3 seans uygulanan bu yöntem yapılacak bölge genişliğine bağlı olarak 15-20 dakika sürer.

(PROF. DR. REHA YAVUZER / AKŞAM)
  • Bu Haberi