Gözboyamacılar, Parazitler... - NECEF UĞURLU
Ana SayfaYazarlarGözboyamacılar, Parazitler...

Gözboyamacılar, Parazitler...

08.03.2018 | 201 kez okundu


Tarihle Gaz Vermeye Ara Verip

Cumhuriyete Odaklanmak

Gözboyamacılar, Parazitler


KAYDA GEÇSİN

Hayatın her alanında ‘Seçilmiş‘ olmak başka seçkin olmak başka, sanat hariç değil.

Seçilmişler başarı yetenek gibi önemli kriterleri düşünmek zorunda değiller, seçilirler yürürler…

Bu işleri kolay anlamına gelmez, hani ohh yan gelip yatıyorlar diye bir durum yok hatta bazıları pek çok konuda çok da çalışkanlar, her yerde görünür her işe yatişir her konuda fikir beyan eder, AVM ödül törenleri söyleşilerinde, şehir turnelerinde bulunurlar, davetlerde boy gösterirler. Boş yok arkadaşlarda, işleri kolay değil.

Asıl sindirmesi çok zor şeyleri kabullenmek, yüreğinize ait olmayan sözleri söylemek zorunda kalmak kolay iş değil, bu bakımdan aldıkları bahşişleri son kuruşuna kadar hak ederler.

Aralarından, saçma sapan düşünceleri ve ağız bozukluğuyla maruf sonra bir nevi tasfiye edilen, kızağa çekilen bir devlet görevlisinden yine bir AVM'de ödül kabul edip hayatında çok ödül aldığını  ama bu ödülün kendisini en çok duygulandıran olduğunu söyleyen bile çıkmıştır.

Bunlar batmaz, çünkü batırılmaz, battıkça o villadan bu yeni villaya giderler, ha kendilerini acındırmaktan da çekinmezler.

Kendileri yetmiyor gibi sonraki nesilleri de battıkça düştükleri yerden kaldırılırlar!

Birincil sorun bu seçilmişlerin seçkinlerin işlerine engel teşkil etmeleridir, bu yanlış seçim her alanda kaliteyi verimi düşürdü, istedikleri kadar arkalarındaki güç gaz versin. Ülkenin canına tak etti.

Bu yetmiyormuş gibi kimilerinin Atatürkçü, Vatansever, Devletine Saygılı, Güvenilir pozları yaptıklarıyla çelişkili, utanç vericidir.

Ve güya ait olduklarınını iddia ettikleri, savundukları bu değerleri varlıklarıyla düşürmekte, kafa karıştırmaktadırlar.

Bunların güvenilir bulunmaları herhalde istikrarlı bir şekilde güç, iktidardan yana yavşaklık edebilme kabiliyetleridir, başka bir kabiliyet yok ortada.

Ülkenin canına tak etti.

Sokaktan ünlü yapmak üzere çevrilmişinden okumuşuna geniş bir yelpazeden temin edildiklerini görüyoruz. Bir fabrikada imal edilmiş değişik bebekler gibiler lakin bizler gibi etten kemikler, insanlar yani.

‘Window dressing’ yani göz boyamaca kadrosunda yıllardır bir tür dolandırıcılık çarkının muhteşem palavracıları olarak varlıklarını sürdürüyorlar bir devi insan parazitleri olarak.

Bukalemun özellikleri olduğu için renk ve desen değiştirmekte üstülerine yoktur.

Ama bu çarkın gün gelir renkleri birbirine karışır ve ortaya bütün renklerinin toplamı gerçek, bok renkleri çıkar. Hepsi kahverengine kesti, görüyoruz.

Halkın gözünü bir süre boyamak için büyük zahmete gerek yok organizasyon onların yerine sağlar.

Bunların halkın verdiği  iddia edilen ünvanları olur komik komik. 

Gerçek diyebileceğimiz, gücü sadeliği, anlamında, değeri emeklerine dayanan tek bir ünvanları   yoktur, iyi  bir şarkıcı, iyi bir müzisyen, iyi bir aktör, iyi bir yönetmen, iyi bir senarist, iyi bir  ekonomist, iyi bir mühendis, doktor, mimar gibi, hak edilmeleri büyük emek fedakarlık isteyen ünvanlar ve hepsinden önemlisi dürüst iyi insan olmak en büyük ünvan.

Çakmaların para etmesi sorunumuzdur.

Bazı insanlar iyi işler yaparlar bazıları da bunlar gibi saadece göz boyarlar.

Göz boyama endüstrisi nice değerli insanı, bunları ayakta tutmak uğruna feda edebiliyorsa ortada değişim olduğunu söyleyemeyiz.

Uygar ülkelerde göz boyamacılığını en alt seviyelere indirmek içindir gayret.

Gözboyamacılara değer, hele güvenilirlik atfedilmez, bir ülke için en güvenilmez olan bunlardır, ciddi bir güvenlik sorunudurlar.

İçimizdeki bu parazitleri hallettiğimiz zaman yenilmeyiz, dünyanın her karmaşasından alnımızın akıyla Evvel Allah çıkarız.

Ve elbette bireylerin yaşam savaşında ahlak önemliyse aslında bir seçenek değildir göz boyamacılığı, sahtekarlık, rezilliktir.

İyi olanlara acı çektirmek, korku salmak, ızdırabı toplumsal bir yara sporu haline getirmek 3 büyük günahtır bir toplumda.

Şimdi birbirlerine ayar veriyorlar, kadın özgürlükleri akıllarına geliyor, aa nişasta bazlı şeker, Cargill, Atatürkçülük, Laiklik, İtibar konusunda verdikleri örneklerde ise özrü kabahatinde büyük halde.

Bunlar kim, ideoloji, parti, inanç, meslek haysiyeti kim.

Dikkat edin dürüstlük örnekleri hep zor koşullar, parasız iş yapmışlara fedakarlıklarından ötürü  methiyeler düzmek ama kendileri aynı işi yapmışken karun olmuşlar, yani şöyle bir sonuç çıkıyor dürüst fedakar insanlar fakir kalsın ama ben zengin olayım ve fakat onları takdir edeyim! Çok hoş!

Eskilerde kaldılar, nerdeee gözlerini boyadıkları eski salaklar, teknolojinin ortasına doğan Z neslinden yakında korkarım sokakta dayak yiyecekler, temenni etmem elbette.

Canımıza tak ettiler, Maaşallah aç açık filan da değiller ki acıyalım, iktidarın muhalefetin bu parazitlerden ne olursa olsun, her durumda, kesin biçimde yani behemahal kurtulma zamanı şimdi değilse ne zaman?

Gözboyamacıların salınıp pervasızca dolaşmasını önleyecek devlet iradesi olduğuna inanıyorum, Cumhuriyetin gözboyamacı parazitlerini temizleyecek değerli insanlar hem iktidar hem muhalefet ve her alanda mevcut olmaz mı, çokturlar.

Bir başka acil sorun da, tarihi film, ekran projeleri.

Tarihi ekran projelerinde veya filmlerde yok Selçuklu, yok İlhanlı, yok Karatay say say bitmez boylarımızın şanlı tarihiyle gaz vermeye de biraz ara verilse iyi olur, biz Cumhuriyetimize  odaklanalım, geçmişe öykünme zamanı değil, şimdi ve gelecek olsa moralimiz yükselecek, ahh neydik ne hale geldik moralite mi yükseltiyor?

Zaten iş ehlinde olmadığından 17 kilo zırh, kılıç taşımak, taşıtmakla övünüyorlar, aktör ağırlık taşıyıcı değildir, marifet hafifi ağır taşıyormuş gibi oynamaktır, temsil sanatı bu temsil, hakikaten  insanın tepesini attırıyorlar. Saygı ve sabırla devletin tepesinin atmasını ve gereğini yapmasını bekliyorum.

Bu da verimlilik denetimi, ulusal çıkarlarımız, güvenliğimiz paralelinde check balans sistemleri filandır akıl vermek ne haddime ama insaf yahu! 

Saygı ve Sevgiyle Kayda Geçtik Elimizden Gelen Budur.

Necef UĞURLU / necefugurlu@gmail.com


  • Bu Yazıyı
Ratingler için tıklayınız!