SPOR HABERLERİ

Göztepe, Volkan'la 'Şen'lenecek

Göztepe, Volkan'la 'Şen'lenecek

Fenerbahçe ile yollarını ayıran Volkan Şen ile görüşen yönetim 1.2 milyon Euro’luk talebi fazla bularak maç başı ücret önerdi. Yıldız oyuncu transfere yeşil ışık yaktı

Yeni Asır'dan Burak Hakerler'in haberine göre Göztepe ile Fenerbahçe'den ayrılan yıldız oyuncu Volkan Şen arasındaki transfer pazarlığı yeniden alevlendi. Resmi transfer sezonunun bitmesine 5 gün kala kulüp bulamayan yıldız orta saha oyuncusu Volkan, Göztepe yönetimine transfer baskısını sürdürüyor. Şen, sarı-kırmızılı yönetimle temasa geçerek bir kez daha, 'Beni de alın' mesajını gönderdi. Daha önce sağ kanatta forma giyen futbolcuyu gündemine alan Göz-Göz'ün, transferde elini kolunu bağlayan tek unsur ise yıldız oyuncunun 1 milyon 200 bin euroluk el yakan maliyeti.

Kaliteli bir sağ kanat arayan Göztepe yönetimi, futbolcuyla pazarlık masasına oturup yıllık maliyetinde indirim talep etti.

Sarı-kırmızılı yönetimin, garanti para talep eden futbolcuya maç başı ücret önerdiği öğrenildi.
Bu şekilde Volkan Şen'in maliyetini toplamda 600 bin euroya çekmeyi planlayan yönetim, transferde zarar etmek istemiyor.

Volkan Şen'in sarı-kırmızılı ekibin teklifini düşünmek için süre istediği, transferin önümüzdeki günlerde netleşeceği öğrenildi.

YENİ ADAY MENDOZA

Göztepe'de, Brezilya ekibi Corinthians'ta forma giyen Stiven Mendoza'nın ismi de gündeme geldi. Geçen sezon Brezilya ekibi Bahia'da kiralık olarak forma giyen 25 yaşındaki başarılı oyuncuyu, teknik direktör Tamer Tuna'nın çok beğendiği öğrenildi.

Yönetim, 1 milyon euroyu bulan bonservis bedeliyle karşılaşırken, pazarlık aşamasına geçildi. Mendoza transferini 8 Eylül'e kadar gerçekleştiremezse Ocak ayında Kolombiyalı futbolcu mutlaka kadroya dahil edilecek.

B PLANI GUİSAO WİLDER

Sağ kanat adayları arasına Fenerbahçe'li Volkan Şen ve Corinthians'tan Mendoza'yı alan Göztepe'nin Kolombiyalı Wilder Guisao'yu B planı olarak alternatifler arasında bulunduruyor. Volkan Şen veya Mendoza'nın transferinin gerçekleşmeme ihtimaline karşın son olarak Meksika ekibi Toluca'da forma giyen 26 yaşındaki başarılı futbolcu yedekte bekletiliyor. Kolombiyalı sağ kanat oyuncusunun sarı kırmızılı yönetimine yeşil ışık yaktığı, İzmir'e davet edilmesi üzerine imzaya hazır olduğu öğrenildi.

Ancak Volkan veya Mendoza'ya öncelik veren yönetim, Wilder'a henüz net yanıtını vermedi.
  • Bu Haberi