GÜNCEL HABERLERİ

Gülen’i mehdi ilan eden hâkime ağır müebbet

Gülen’i mehdi ilan eden hâkime ağır müebbet

15 Temmuz’dan önce yazdığı kararda Gülen’i ‘mehdi’ ilan eden hâkim İlhan Karagöz hakkındaki iddianame tamamlandı. FETÖ hâkimi hakkında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edildi.

Sabah'tan Nazif Karaman'ın haberine göre 15 Temmuz darbe girişiminden kısa süre önce askeri darbeyi kışkırtan kararı ile dikkat çeken eski İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi İlhan Karagöz hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı İsa Dalgıç tarafından hazırlanan 106 sayfalık iddianamede çarpıcı tespitler yer aldı.

Darbe girişiminden 11 gün önce verdiği skandal ara kararda TSK'yı hükümete yönelik darbeye çağıran Hâkim Karagöz'ün FETÖ'nün 'Uyuyan hücre'lerinden biri olduğu vurgulandı. İddianamede Hâkim İlhan Karagöz'ün Balyoz davasında bilirkişi olarak görev yapan TÜBİTAK çalışanları Hayrettin Bahşi, Tahsin Türköz ve Erdem Alpaslan'ın gerçeğe aykırı hazırladıkları rapor nedeniyle yargılandığı mahkemenin hâkimi olduğu hatırlatıldı.

GÜLEN'İ MEHDİ İLAN ETTİ

Skandal kararda, Risale-i Nur'lardan örnekler verildi. Karagöz, 'kopuş davası' olarak nitelediği kararda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere mevcut hükümet Başbakan ve Bakanlar Kurulu üyeleri, AK Parti, yargı kurumlarına aşağılayıcı hakaretlerde bulundu. Cumhurbaşkanı'nı 'Deccal', AK Parti'yi çete, FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'i ise peygamber soyundan gelen 'mehdi' ilan etti. Kararda 'biz' şeklinde söylemlerde bulunarak kendisini FETÖ'nün bir parçası olarak lanse etti.

DARBE ÇAĞRISI

Skandal kararda 'Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanlığı yetkililerinin bu suç duyurumuz doğrultusunda derhal olaya el koyarak ismi geçen herkesi derhal gözaltına alması ve sonra da sırayla yapılması gerekenler' sıralandı. Skandal kararda, 'Tüm yurda giriş çıkışlar tutularak ismi geçen ya da geçmeyen tüm milletvekilleri, belediye başkanları, işadamları, gazeteciler, emniyetçiler, hâkim ve savcıların yurttan çıkışlarının engellenerek soruşturma işlemlerinin başlatılması' ifadeleri kullanıldı. İddianamede Karagöz'ün bu skandal ifadelerle TSK'yı hükümete karşı darbeye teşvik ettiği vurgulandı.

UYUYAN HÜCRE

Karagöz'ün Çağlayan Adliyesi'ndeki odasında yapılan aramada 1 adet 'H' serisi 1 ABD Doları ve 1-15 arası numaralandırılmış doküman ele geçirilmişti. Karagöz'ün yazdığı kararla silahlı terör örgütü üyelerini bir an evvel 'amaç suç' için harekete geçirmeye ve azmettirmeye çalıştığı, yargıyı bir silah gibi kullandığı tespitinde bulunuldu. Karagöz hakkında 'Anayasayı ihlal', 'cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'ni ve TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs' suçları kapsamında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.
  • Bu Haberi
Cemal Kaşıkçı cinayetinde 5 idam istemi!
Sabah Gazetesi'nde ayrılık rüzgarı sürüyor!
Kayıp Evrim olayında son dakika gelişmesi!
Dilan ve Furkan'a ayrılık soruldu!
Necef Uğurlu: "Medya İlahları, Silahları Bir Bir Düşerken"
Hande Yener'den olay gönderme!
Kars'a yarım metre kar yağdı!
İsmail Demirci'ye 35 yaş partisi
Barzani’den darbe girişimi
Alina Boz ve Mithat Can Özer evleniyor mu?
Çamaşır Makinesi cinayetinde şüpheliler birbirlerini suçladı
"Jet Sosyete" dizisinde şok eden sansür!
PKK’dan DEAŞ’ın drone taktiği
Serenay sorusu Kıvanç Tatlıtuğ'u kızdırdı
Kızını 8 yıl önce öldürdü, trafik kazası yapınca yakalandı
Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumuna ilişkin yeni gelişme
İsrail'de Demir Kubbe paniği
Ebru Şancı: "Fazla estetik yaptıranlar köpeklerine benziyor"
Kendilerini ‘MİT’ personeli olarak tanıtan çete çökertildi
Demet Özdemir ve Can Yaman'ın aşkı belgelendi!
Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti!
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit, Almanya'ya gitti
Kontrolden çıkan otomobil üst geçit inşaatına girdi
Bakan Çavuşoğlu: 'Kaşıkçı cinayetinde uluslararası soruşturma şart'
Demet Akalın'dan iki bomba açıklama!
Şebnem Bozoklu'dan nikah sürprizi!
Adnan Oktar - FETÖ ilişkisi ortaya çıktı!
Efecan Şenolsun'dan 'taciz' açıklaması!
Özal ailesinin köşkü satılığa çıkarıldı
Yusuf Harputlu'dan iki kadına feci darp!