KADINCA HABERLERİ

Her bütçeye uygun bahar detoksu

Her bütçeye uygun bahar detoksu

Bahar resmen geldi ve sonunda gizlediğimiz şeylerin hepsini ortaya çıkarıyoruz. Kış aylarında soğuk havaların etkisiyle koltuğun üzerinde kıvrılıp yatmaya eğilimliyiz.

Yeni Asır'da yer alan habere göre bu her ne kadar süper konforlu olsa da vücudumuzda hareket eksikliği ve durgunluğa, bununla birlikte toksin madde birikimine yol açabiliyor.

Eğer dolaşım sisteminiz tıkalı, bedeniniz yorgun, ağrı ve sıkışıklık hissediyorsanız, sabah uyandığınızda dilinizin üzerinde kalın ve beyaz bir tabaka varsa doğru yerdesiniz. Bahar, detoks yapmak ve bedenimizi yenilemek için en iyi zamandır. Havalar ısındığı zaman fazlalıkları ve vücutta biriken koruyucu sıvıları atmak dönüşümün önemli bir parçasıdır. Kışın yediğimiz ağır yiyecekleri ve biriken toksinleri vücuttan temizlemek için ideal bir zamandır. Bu detoks işlemi bir daha kış gelip kapılarımızı kapatana kadar daha hafif ve enerjik olmamıza izin verecek.

BOLCA SU İÇİN

Güne bir bardak oda sıcaklığında limonlu su içerek başlayın.
Bu karaciğerinizin temizlenmesine, sindirim sisteminin hazırlanmasına ve vücudunuz için gerekli suyu almanıza yardımcı olacaktır.
Gün içinde bol miktarda su içmeye devam edin.


YEMEKLERİNİZE BAHARAT EKLEYİN

Karahindiba, çiğ sarımsak, greyfurt, avokado, pancar, havuç, enginar ve buna benzer karaciğeri temizleye yardımcı olan sebzeler tüketin. Ayrıca yiyeceklerinize sindirim ve detoks işlemini destekleyen zerdeçal, kimyon, kırmızı biber ve kişniş baharatları ekleyebilirsiniz.

GLUTEN, SÜT ÜRÜNLERİ, ŞEKER VE İŞLENMİŞ GIDALARI TÜKETMEYİN

Bu yiyecekleri sindirmesi zordur, bağışıklık ve diğer sistemlerinizi meşgul eder. Diğer yandan fazla miktarda alkol ve kahve içmeyin.

AKŞAM YEMEĞİNİ HAFİF VE ERKEN SAATLERDE YİYİN

Akşam yemeği günün en küçük porsiyonu olmalıdır. Hafif şekilde pişmiş sebzeler ya da küçük bir tas çorba olabilir. Biliyoruz biraz erken gibi görünüyor ama akşam yemeğini saat 19:00 civarından sonra yememeye çalışın.

TERLEYİN

Mont giyme sezonunu geride bıraktık, dışarı çıkın ve hareket edin. Yürüyün, bisiklete binin, koşun, yoga yapın ya da ip atlayın.
Ayrıca saunaya girin ya da Epsom tuzu (İngiliz tuzu) içeren sıcak banyolar yapın.


DERİN NEFES ALIN

Zihin ve akciğer detoksu için bazı derin nefes alma egzersizleri yapın. Dört saniye boyunca nefes almayı, yedi saniye nefesinizi tutmayı ve sekizci saniyede nefes vermeyi deneyin. Geceleri dört, sabahları dört kez tekrarlayın.

ERKEN YATIN

Detoks işlemi boyunca doğru şekilde dinlemek çok önemlidir.
Bedenimiz gece uykusunda kendini yeniler ve onarır. Bu yüzden ona kendini tamir edecek yeterli süreyi verin.


BİR DETOKS ZAMAN ÇİZELGESİ HAZIRLAYIN

Detoks işleminin belli bir süresi yoktur bu nedenle kendiniz için uygun bir süre belirleyin. 10-21 gün arasında sürmesi tavsiye edilir ama eğer acemiyseniz daha kısa süren detokslar yapabilirsiniz.
Yaşlanma karşıtı kreminizi doğru sürüyor musunuz?
Uzmanlar, yaşlanma karşıtı kremleri sürerken bazı noktalara dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor...

Ellerinizi yıkayın

Cildinizi makyajdan arındırın

Yüzünüzde makyaj yoksa bile, mutlaka ürünü tatbik etmeden evvel cildinizi yıkayın

Yüzünüzü sildiğiniz havlunun hijyenik olmasına dikkat edin. Çünkü tersi durumda cilt altına tüm kiri mevcut etken maddelerle iletir, akne başta olmak üzere farklı cilt sorunları yaşayabilirsiniz.

Anti aging kremleri her zaman yer çekiminin zıttı yönünde sürün

Kan akışını hızlandırmak için parmak uçlarınızda cildinize minik darbeler yapın

Lenf bezlerinin dizilişini öğrenmek, bu alanları uyarmak ve özel masaj teknikleri uygulamak için bir güzellik uzmanından yardım alabilirsiniz.

Boynunuza ve dekolte bölgenize uygulama yapmayı unutmayın.

Örümcek Ağı kreminde olduğu gibi ürünü göz çevrenizde de sürebilirsiniz.
(çoğu antiaging krem göz çevresine uygun değildir, mutlaka detayları kontrol edin)

Anti aging kremler sabah, akşam rutininde ve devamlılık gerektiren ürünlerdir. Etkileşimi gözlemlemek için en az 2 hafta günlük cilt bakım rutininizi aksatmadan devam ettirin

Etkileşimi daha da artırmak için aynı seri içerisindeki diğer ürünlerden yardım alabilirsiniz.
Örümcek Ağı kremine ek olarak Örümcek Ağı maskesini haftada 1-2 kez cilt bakım rutinine dahil edilmesini öneriyorum.

Uyuduğunuz yastık yüzünün temiz olması son derece önemli. İpek yastık kılıflarını ve sırt üstü yatış pozisyonunu tercih edin.
  • Bu Haberi