MEDYA HABERLERİ

Hüsnü Mahalli mesaj yolladı

Hüsnü Mahalli mesaj yolladı

Gazeteci Mahalli, tedavi gördüğü hastaneden mesaj yolladı...

Medyaradar'da yer alan habere göre bir süre önce tutuklanan Gazeteci Hüsnü Mahalli, tedavi gördüğü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mesaj gönderdi. Mahalli, Türkiye'nin Rusya, Suriye ve İran'la girdiği yeni süreçte rol almak istediğini söyledi.

Kendisini ziyaret eden ailesi aracılığıyla mesaj yollayan Mahalli, şunları söyledi:

"Gözaltına alındığım ilk andan itibaren dayanışma ve desteğini içtenlikle gösteren tüm meslektaşlarıma ve dostlarıma teşekkür ediyorum.

Ayrıca hem İstanbul Emniyet Müdürlüğü hem de Silivri Cezaevinde her türlü yardım ve kolaylığı sağlayarak, tedavimin devam ettirilebilmesi için hastaneye yatışımı mümkün kılan Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı’na teşekkür etmek isterim.

Başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, bu süreçte desteklerini her an hissettiğim sevgili dostlarım Durdu Özbolat ve tüm Yurt Gazetesi ailesine, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’a, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey’e, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’e, değerli meslektaşlarım Ayşenur Arslan ve tüm Halk TV ailesine, Uğur Dündar ve tüm Sözcü Gazetesi ailesine ve tüm gazeteci dostlarıma teşekkür ederim.

Ayrıca gözaltına alındığım akşamdan başlayarak gerek evimize gelen gerekse ailem aracılığıyla sevgilerini ve desteklerini gösteren komşularıma ve sevenlerime en içten teşekkürlerimi iletmek isterim.

Bana yöneltilen suçlamanın asılsız olduğu ortadadır, bu yüzden er ya da geç beraat edeceğime inanıyorum.

Benim mücadelem Türkiye’nin ve tüm bölge halklarının barış ve dostluk mücadelesidir.

Türkiye’nin son dönemde Rusya ve İran ile birlikte Suriye ve bölge sorunlarını çözme çabası 5 yıldır savunduğum tezdir ve geldiğimiz noktada bu tezin doğruluğu kanıtlanmıştır. Türkiye bu yolda yürüdüğü ve bu politikayı sürdürdüğü sürece sorunlarından kesin olarak kurtulacaktır.

Bu nedenle dileğim içeride değil, dışarıda olmak ve bu sürece ve politikaya destek vererek, sonuç elde edilmesine katkı sağlamaktır."

MEDYARADAR
  • Bu Haberi