GÜNCEL HABERLERİ

Kaçırılan deniz otobüsünün ilk görüntüleri

Kaçırılan deniz otobüsünün ilk görüntüleri

Gölcük-Değirmendere seferini yaparken teröristler tarafından kaçırılan "Kartepe" adlı deniz otobüsü, Silivri Selimpaşa açıklarına geldi. Kaçırılan deniz otobüsünü ilk olarak İHA görüntüledi


Gölcük-Değirmendere seferini yaparken teröristler tarafından kaçırılan "Kartepe" adlı deniz otobüsü, Silivri Selimpaşa açıklarına geldi. Kaçırılan deniz otobüsünü ilk olarak İHA görüntüledi. Selimpaşa açıklarında duran geminin etrafında çok sayıda sahil güvenlik botu da hazır bekliyor.
 
GEMİ 1 MİL AÇIKTA
 
Ulaştırma Denizilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Sahil Güvenlik Komutanlığı ve İstanbul polisinin, İçişleri Bakanlığı’nın koordinasyonunda bu olayı takip ediyorlar. Bakanlığımız, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü de bu operasyona destek veriyor. Ben de arkadaşların yaptığı açıklamaları takip ettim. Yolcu sayısı, mürettebat sayısı, terörist sayısı konusunda muhtelif rakamlar var. Kesin rakam vermemiz mümkün değil. Teröristlerin 1 olduğunu, 4 olduğunu söyleyen var. Yolcuların sağlıkları konusunda herhangi anormal bir durum yok. 18 yolcudan 5’i kadın" dedi.

Terörislerin taleplerinin yakıt ve yiyecek olduğunu belirten Yıldırım, "Bomba ya da patlayıcı bilgisi net değil. Bütün ihtimaller değerlendirecek. İçişleri Bakanımız olayın başında. Geminin yakıtı bitmiş, denize demirlemiş durumda" diye konuştu.
 


  • Bu Haberi