GÜNCEL HABERLERİ

Kandil’e Türk bayrağı dikilmesini istediler

Kandil’e Türk bayrağı dikilmesini istediler

Kuzey Irak’a yönelik 7 Ekim 2007 tarihinde düzenlenen kara harekatında Şırnak’ta 12 arkadaşıyla birlikte şehit düşen Piyade Onbaşı Kasım Aksoy’un kızları Güneş ve Zeliha, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kandil Dağı’nı teröristlerden temizleyerek en yüksek tepesine Türk bayrağı dikilmesini istedi.

İHA'nın haberine göre Güneş ve Zeliha, babalarının cenazesinde yırtık çoraplarıyla yürekleri burkmuştu. Türk askerinin Kandil Dağı’na yönelik operasyonunda tüm teröristleri temizleyerek babalarının kanını yerde bırakmayacağını söyleyen Şehit Piyade Onbaşı Kasım Aksoy’un kızları Güneş ve Zeliha, dağın en yüksek tepesine ise Türk bayrağı dikilmesini istedi.

YIRTIK ÇORAPLI GÖRÜNTÜLERİ TÜM TÜRKİYE’Yİ AĞLATMIŞTI

Şırnak’ın Gabar Dağı’nda 7 Ekim 2007 tarihinde 12 arkadaşıyla birlikte şehit düşen Piyade Onbaşı Kasım Aksoy’un cenazesine amcalarının kucağında getirilen çocuklarının görüntüsü tüm Türkiye’yi derinden etkilemişti. Şehidin kızları Güneş ve Zeliha’nın yırtık çoraplı ve yalın ayak görüntüleri tüm ülkeyi ağlatmıştı. Babaları şehit edildiğinde Güneş henüz 3, Zeliha ise 1 buçuk yaşındaydı. Bu sene lise birinci sınıfa başlayacak olan Güneş 14 yaşına girerken babasının isminin verildiği Beşat kırsal Mahallesi’ndeki Şehit Piyade Onbaşı Kasım Aksoy Ortaokulda 7’nci sınıfa giden Zeliha ise 12 yaşına girdi.

Hain terör örgütü yüzünden babasız büyümek zorunda kalan Güneş ve Zeliha, teröristlerin saklandığı Kandil Dağı’na düzenlenen operasyona katılan Türk askerleri için her gün babalarının mezarına gidip dua ediyor. Askerlerin teröristleri tamamen yok etmesi, sağ salim evlerine ve sevdiklerine kavuşmaları için dua eden kızlar, Türk askerinden bir de istekte bulundu. Kandil Dağı’nın teröristlerden temizlenmesini isteyen şehidin kızları, dağın en yüksek tepesine ise Türk bayrağı dikilmesini istedi.

Şehidin kızı Güneş, "Benim babam Kandil, Irak operasyonu düzenlendiğinde şehit düşmüştü. Şu anda Türk askerleri Kandil’de operasyon yapıyorlar. İnşallah Türk askerleri bayrağı dağın en tepesine koyar babamın da kanını yerde bırakmazlar. Bütün teröristleri temizleyeceğiz. Bütün Türk halkı Türk askerleri için dua ediyor. Allah yardımcıları olsun. Biz babamın mezarına babama ve Türk askerlerine dua etmek için kardeşimle birlikte geldik. Annelerine, çocuklarına, babalarına ve eşlerine kavuşmaları için dua ediyoruz. Allah onların yardımcısı olsun” dedi.

Zeliha da Türk askerinin Kandil’de savaşta olduğunu belirterek, "Bayrağımızı dağın en tepesine koyduklarında biz o zaman rahatlayacağız. Babamızın kanını yerde bırakmayacaklar. Şimdi babamın mezarının başındayız ve Kandil’deki askerlerimize dua etmek için geldik. İnşallah tüm teröristleri temizlerler. İnşallah sağ salim dönerler ve annelerine, ablalarına, çocuklarına kavuşurlar” diye konuştu.

KUZEY IRAK’A DÜZENLENEN OPERASYONA GÜNEŞ İSMİ VERİLMİŞTİ

Gabar Dağı’nda 13 askerin şehit edilmesi Türkiye’de büyük üzüntüye neden olurken, terhisine 20 gün kala teröristlerce şehit edilen Piyade Onbaşı Kasım Aksoy’un Güneş ve Zeliha adlı çocuklarının babalarının cenaze törenine amcaları Ömer Aksoy’un kucağında, yalın ayak ve yırtık çoraplarla katılması tüm Türkiye’yi daha da üzmüş ve derinden etkilemişti. Şehit kızlarının Türkiye’yi derinden etkileyen görüntülerinin ardından Türk Ordusu Kuzey Irak’a 21 Şubat 2008 tarihinde bir kara harekatı başlattı. Operasyona Şanlıurfalı Şehit Kazım Aksoy’un 3 yaşındaki kızı Güneş’in adı verildi.
  • Bu Haberi
Uzman Psikolog Yeşim Akıncı kitap lansmanında şarkı söyledi
Yağmur Ün: "Oyunculuk hayatımın bir parçası gibi"
Kivi yiyin astımı yenin
'Gaza bas!' diyen Eda Taşpınar hızla gözden kayboldu
Sneijder ve eşi Yolanthe ayrılıktan vazgeçti
AB’den Google’a 1.49 milyar euro ceza
Demet Akalın: "Çok iyi anne olacaksın Didem"
Milyonlarca emekli bu haberi bekliyordu!
Şükran Ovalı'dan kızıyla beğeni toplayan poz
107 yaşındaki babasını sıkılmasın diye işe götürüyor
Tuna Arman'dan Bülent Ersoy'un sözlerine tepki
7 yıldır cinayetten aranan şahsı bekçiler yakaladı
'Lükse kaçmam' diyen Linet verdiği rakamla şaşırttı
Sevilay Yılman'dan Akit muhabirine sert tepki!
Pınar Altuğ’dan takipçisine 'dövme' yanıtı
Tartıştığı arkadaşını ekmek bıçağıyla öldürdü
Aleyna Tilki, ezber bozdu!..
Fatih Portakal'dan Erdoğan'a Mansur Yavaş tepkisi
Koray Avcı fit vücuduyla dikkat çekti
İcra müdüründen bu kez 6 kilogram altın çıktı
Ebru Yaşar: "Artık kimse kendi işini yapmıyor"
Diyarbakır'da teröristlerin inlerine girildi!
Yönetmen Sami Güçlü vefat etti
Meyve yerken ayağıyla direksiyonu kullanan sürücüye 5 ay hapis
Müge Anlı'nın canlı yayınında büyük gerginlik!
Bakan Akar: "Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı"
Kerimcan Durmaz’ın büyük heyecanı!
Necef Uğurlu Yazdı: "Bu Kitabı Bulursanız Mutlaka Okuyun"
Ümit Yesin gözyaşlarıyla uğurlandı
Akit muhabirine 'idam' soruşturması