YAŞAM HABERLERİ

Kar yağışı İzmir'de etkisini artırdı!

Kar yağışı İzmir'de etkisini artırdı!

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyrettiği İzmir'de kar yağışı etkili oluyor.

Yeni Asır'da yer alan habere göre sabah saatlerinde karla karışık yağmur olarak görülen yağış, bir süre sonra kara döndü. Lapa lapa yağan kar, yüksek kesimlerin yanı sıra şehir merkezini de beyaz örtüyle kapladı.

İzmir'de 4 Ocak 2002'den sonra görülen en etkili kar yağışı, kentin farklı noktalarındaki Atatürk Maskı, Mevlana Anıtı gibi kentin simgelerinde güzel görüntüler oluşturdu. Bazı İzmirliler, Kordon'da az rastladıkları anları ölümsüzleştirmek için kar yağışı altında fotoğraf çektirdi.

Kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşayanlar da oldu. İzmir Çevreyolu, Balçova bağlantısında trafik sıkışıklığı meydana geldi. Bazı araçların kaydığı yolda, buzlanma riski nedeniyle belediye otobüsleri yol kenarına park etti.

Balçova'dan Gaziemir'e gitmek üzere otobüse bindiğini belirten Melis Akhan, yoldaki buzlanma nedeniyle ilerleyemediklerini, bu nedenle otobüste 3 saattir beklediklerini, hiçbir ekibin yardıma gelmediğini söyledi.

Aynı güzergahı kullanan Elif Kaya da Torbalı'ya gitmek için otomobiliyle yola çıktığını ancak aracını yol kenarına park etmek zorunda kaldığını belirterek, "Otobüslerin de benim gibi beklediğini gördüm, otobüse binerek diğer yolcular gibi beklemeye başladım." dedi.

SICAKLIK MEVSİM NORMALLERİNİN ALTINDA

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, bugün deniz seviyesinde en düşük sıcaklık 0,7 derece ölçüldü.

Kentte en yüksek hava sıcaklığının 5 derece olması beklenirken, gece sıcaklığının mevsim normallerinin 3-5, gündüz sıcaklığının da mevsim normallerinin 7-9 derece altında olduğu öğrenildi.

İzmir'de ocak ayına ait en düşük sıcaklığın 18 Ocak 1964'te sıfırın altında 6,4 derece ölçüldüğünü ifade eden yetkililer, kar kalınlığının Konak'ta 1, Adnan Menderes Havalimanında 5 santimetre olduğunu söyledi.

Yetkililer, hava sıcaklığının öğleden sonra artacağını, yağışın karla karışık yağmur olarak devam edeceğini belirterek, yüksek kesimlerde karın etkili olmaya devam edeceğini aktardı.

Akşam saatlerinde de hafif kar yağışı görülme ihtimali bulunduğunu bildiren yetkililer, yarın sabaha karşı hafif kar yağışı görülme ihtimali bulunduğuna dikkat çekti.İSTANBUL'DA "TAM BİTTİ" DERKEN TEKRAR BAŞLADI!

İstanbul'da dün gece zayıflayıp son bulan kar yağışı bugün öğlen saatlerinde yeniden başladı. Öğlen saatlerinde bastıran etkili kar yağışı aynı saatte Beylizdüzü, Bağcılar, Taksim ve Kadıköy'de görüldü.

Caddebostan sahilinde de kar yağışı altında spor yapan bir kaç kişiden başka kimse yoktu

CNNTürk Meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, "Kar yağışı devam edecek. Yüksek kesimlerde kar, düşük rakımlı kesimlerde karla karışık yağmur şeklinde devam edecek. Perşembe sabahına da karla uyanacağız. İki gün daha İstanbulda karlı olacak" tahmininde bulundu.

İstanbul'da çarşamba günü okulların tatil edilip edilmeyeceği henüz bilinmiyor. Öğrenci ve velilerin gözü İstanbul Valisi Vasip Şahin'in yapacağı açıklamaya çevrildi. 
  • Bu Haberi
Yasemin Kutsi