YAŞAM HABERLERİ

Küçük çocuğu Karabaş kurtardı!

Küçük çocuğu Karabaş kurtardı!

İzmir’de bir sapık, evinin önünde oynamakta olan 10 yaşındaki erkek çocuğunu kaçırmak istedi. Ailenin köpeği Karabaş’ın, can havliyle havlayarak etraftakileri uyarması çocuğu son anda kurtardı.

Yeni Asır'dan Fatih Şendil'in haberine göre İzmir'in Konak İlçesi Hatay semtindeki evlerinin önünde oynayan 10 yaşındaki T. F. sapığın biri tarafından kaçırılmak istendi. Küçük çocuğun ellerini arkada birleştirerek ağzını kapatan sapığı gören köpeği Karabaş ise var gücüyle havlayarak durumu mahalleye duyurdu. O sırada sokağın az ilerisinde komşularıyla sohbet eden anne Nilgün F. ve yanındakiler, Karabaş'ın havlamasından bir şeylerin ters gittiğini anlayarak hemen sesin geldiği yöne doğru hareket etti.

Karabaş'ın sesinden ve üzerine gelen kalabalıktan ürken sapık, kaçmak istedi ancak başarılı olamadı. köpekten kaçarken apartmana giren sapığın üzerinden kapıyı kapatan mahalleli polise haber verdi. Sapık kıskıvrak yakalandı. 

İNKAR ETTİ

Saldırganın Gaziemir Polis Karakolu'nda taşeron olarak çalışan temizlik görevlisi R. F. olduğu ortaya çıktı. Küçük T, psikolog eşliğinde olayı anlatırken, "Beni zorla kaçırmak istedi" dedi. Zanlının ise, "Köpekten korktuğum için çocuğa yaklaşmıştım" şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

'KORKTUĞUM BAŞIMA GELDİ'

Çocuklara yönelik istismar konularında çok duyarlı olduğunu ve sosyal medya hesaplarında sürekli bu konu ile ilgili paylaşımlarda bulunduğunu söyleyen anne Nilgün F, "Tüm çocuklar adına korktuğum şey başıma geldi. Karabaş olmasa neler olabilirdi düşünmek bile istemiyorum" diye konuştu.
  • Bu Haberi