GÜNCEL HABERLERİ

Mardin'de aile boyu terör!..

Mardin'de aile boyu terör!..

Mardin Emniyet Müdürlüğü, PKK/YPG'nin en büyük finans kaynaklarından olan sigara kaçakçılığına son yılların en büyük darbelerinden birini indirdi

Yeni Asır'dan Fatih Şendil'in haberine göre Mardin merkezli son bir ayda yapılan 55 ayrı kaçakçılık operasyonunda, 1 milyon 25 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. Operasyonlarda 21 kişi gözaltına alınırken PKK'nın en büyük finans kaynağı olan sigara kaçakçılığı işine karışan 2 kişinin kimliği ise polisi şok etti. Gözaltına alınan 21 kişi arasında Mardin'de halen görevde olan 3. sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Yassıkaya ile Aydın'da görevde olan bir polis memuru da yer aldı. Zanlılarla ilgili yapılan soruşturmada şok bir bilgiye ulaşıldı. 3. sınıf emniyet müdürü Mehmet Yassıkaya'nın iki kardeşi de, FETÖ'cü çıktı. Yassıkaya'nın küçük kardeşinin Denizli'de FETÖ soruşturmasında tutuklandığı, yurt dışında askeri ateşe olan ağabeyinin de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nda yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ üyesi olmak suçundan arandığı belirlendi.

KARDEŞİ VE AĞABEYİ FETÖ'CÜ

Mardin KOM Şube Müdürlüğü tarafından 5607 sayılı kanuna muhalefet olan Sigara Kaçakçılığı ve Rüşvet Almak/Vermek suçlarını içeren operasyon kapsamında gözaltına alınan Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 3. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Yassıkaya'nın ağabeyi İbrahim Yassıkaya'nın da yurtdışında askeri ateşe olduğu olduğu ve FETÖ'ye üye olma suçundan Ankara 4.Sulh Ceza Hakimliği tarafından arandığı tespit edildi.

Yassıkaya'nın kardeşi Mekke Yassıkaya'nın da, Denizli'de bir FETÖ soruşturmasında terör örgütü kurma, yönetme ve üye olma suçundan tutuklandığı tespit edildi.
  • Bu Haberi