SPOR HABERLERİ

Menajerler serbest bırakıldı!

Menajerler serbest bırakıldı!

Fenerbahçeli futbolcu Van der Wiel’i 4.5 milyon lira dolandırdıkları öne sürülen menajerler Ümit Akbulut ile Sinan Siner çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Posta'da yer alan habere göre
Fenerbahçe AŞ'nin Hollandalı futbolcusu Van der Wiel, ortak ticaret yapmak için anlaştığı kişi tarafından dolandırıldığını iddia ederek polise şikayette bulunmuştu. Şikayet üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şüpheliler Ümit Akbulut ve S.S'yi gözaltına almıştı.

İDDİALARI KABUL ETMEDİLER

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından yürütülen soruşturmada gözaltına alınan şüphelilerin dolandırıcılık iddialarını kabul etmedikleri öğrenildi. Birlikte iş yaptıklarını anlatan şüphelilerin, aralarında sözleşme olduğunu herhangi bir dolandırıcılık olayının meydana gelmediğini iddia ettikleri öğrenildi. Polis olayla ilgili yaptığı soruşturmada Van der Wielin gönderdiği paraların banka dekontlarına ulaştı.

BANKA ARACILIĞIYLA GÖNDERİLMİŞ

Tüm paranın banka aracılığı ile gönderildiği tespit edildi. Şüphelilerin başka kişileri de dolandırmış olma ihtimaline karşılık polis ekiplerinin araştırmasının sürdüğü belirtildi.

ÜMİT AKBULUT KİMDİR?

Artvinli bir ailenin Almanya’da doğup büyümüş ve evin ikinci çocuğudur. Bir ablası vardır. B4L (Brothers for life) adlı organizasyon şirketinin ortağıdır. Ortakları arasında Felipe Melo, Colin Kazım ve Didier Drogba gibi ünlü futbolcular bulunuyor. 16 yaşında Amerika’ya giden Akbulut, 4 yıl ABD’de kaldıktan sonra İstanbul’a taşınmıştır. Bir dönem avukatlık okuduğunu açıklayan Ümit Akbulut, bu meslekten kendisine göre olmadığı için vazgeçtiğini belirtiyor.
  • Bu Haberi