MAGAZİN HABERLERİ

Merhum müzisyenin oğlundan Erol Köse'ye telif davası!

Merhum müzisyenin oğlundan Erol Köse'ye telif davası!

“Ayna” grubunun solisti Erhan Güleryüz ile 6 yıl önce hayatını kaybeden grubun eski solisti Cemil Özeren’in oğlu Ali Ozan Özeren, “Ölünce Sevemezsem Seni” adlı şarkı yüzünden Erol Köse’ye dava açtı.

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre eserin bestecisi merhum Cemil Özeren ile söz yazarı Erhan Güleryüz olduğu halde MESAM kayıtlarında söz yazarı ve besteci olarak Cemil Özeren ile davalı Erol Köse’nin adının geçtiğinin belirtildiği dilekçede, “Eserin şarkı sözlerinin Erhan Güleryüz, bestesinin Cemil Özeren olduğunun tespitini istiyoruz. Ayrıca Erol Köse’ye ödenen tüm telif gelirlerinden şimdilik bin liranın davalıdan tahsilini istiyoruz” denildi.

DAVALIYA ÖDENEN TELİFİN DURDURULMASI İSTENDİ

Erol Köse’nin yalnızca Ayna grubunun ilk dönemlerinde yapımcı olarak yer aldığını dava dilekçesinde anlatan Erhan Güleryüz’ün avukatı, “Erol Köse’nin MESAM nezdinde nasıl besteci ve söz yazarı olarak kaydedildiği ciddi bir muammadır. Bu durum müvekkillerimin en popüler şarkılarından birisinden ciddi bir telif gelirinden mahrum kalmalarına, Erol Köse’nin de ciddi bir gelire kavuşmasına neden olmuştur. Eserin müziği Cemil Özeren’e, sözleri ise Erhan Güleryüz’e aittir. Erol Köse eser sahibi değildir. Davalının MESAM’daki kaydının silinmesini, ihtiyati tedbir kararı verilerek MESAM tarafından davalıya ödeme yapılmamasını, eserin şarkı sözlerinin Erhan Güleryüz, bestesinin Cemil Özeren olduğunun tespiti ile Erol Köse’ye ödenen tüm telif gelirlerinden şimdilik bin liranın davalıdan tahsilini istiyoruz” dedi.

HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!..
  • Bu Haberi