MEDYA HABERLERİ

Mesut Yar ve Oylum Talu: İyi ki Varsınız...

Mesut Yar ve Oylum Talu: İyi ki Varsınız...

Hepimizi ilgilendiren konuları ele alarak bizleri bilgilendiren; televizyonları izlenebilir kılan, 'gerçek televizyoncular' Mesut Yar ve Oylum Talu'ya teşekkür etmek boynumuzun borcu....

Pek çok televizyon izleyicisinin eleştirdiği ve RTÜK'e şikayet yağmuruna tuttuğu; şu günlerde devlet kademesinde ele alınıp ekrandan kaldırılmaları gündeme gelen 'evlilik programları' haricinde diğer yapımlardan çok mu mutluyuz?

Süreyi uzatmak adına birbirleriyle ağır ağır konuşan, uzun baygın bakışlar atan dizi kahramanlarından ve bitmek bilmeyen reklam aralarından bunalmadık mı?

Sabahları aynı saatlerde ekrana gelen magazin / dedikodu programlarında 'günlük magazin haberlerine' yapılan yorumlara ilaveten "Kulağımıza gelenlerle göre..." diye başlanarak 'reyting savaşında öne çıkmak' adına sarf edilen ve gün içinde muhatapları tarafından pek çoğu yalanlanan asparagas haberlerden yılmadık mı?

Yine aynı programlarda estetik dokunuşlarla bambaşka bir görünüme kavuşan 40 yaş kadınlarının zoomlanarak yansıtılan kocaman yüzlerini görmekten sıkılmadık mı?

Peki akşam saatlerinde başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden siyaset / tartışma programlarında bitmek bilmeyen konuşmalar yapan 'hep aynı isimleri görmek' kabak tadı vermedi mi?

Günden güne 'Benny Hill Show'a doğru ilerleyen "spor"(!) programlarında yüksek volümlü seslerle bomboş konuşan ve rahatsız edici kahkahalar atan yorumcular asapları bozmuyor mu?

Moda programı adı altında sergilenen acayip davranışlara tanık olmak, yarışma programı adı altında tek amaçları 'aç karnına üç tahta parçasını üst üste koyup galibiyet kazanmak olan' bağırış çağırış dolu, kavgalarla - öfkeyle beslenen insan gruplarını izlemek ekran başındakileri bıktırmadı mı?

***

Tüm bu kaosta hafta sonu ekranında iki güzel program - iki güzel programcı izleyenleri sakinleştiriyor ve 'dinlendiriyor'...

Türkçe'yi en doğru şekliyle kullanmaları, argodan uzak naif espri anlayışları... Her şeyden önce eğitimleri, görgüleri, seyircilere ve ağırladıkları konuklarına gösterdikleri saygılarıyla Habertürk'te ekrana gelen "Oylum Talu ile Burası Haftasonu" ve Star TV'de ekrana gelen "Mesut Yar Sunar"a haklarını teslim etmemiz gerekiyor.

Hepimizi ilgilendiren konuları ele alarak bizleri bilgilendiren; televizyonları izlenebilir kılan, 'gerçek televizyoncular' Mesut Yar ve Oylum Talu'ya teşekkür etmek boynumuzun borcu....
  • Bu Haberi
Kerem Görsev 22 yıllık eşinden boşandı!
18 yaşında genç muhtarlar geliyor!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kuzey Irak referandumuna sert sözler
Hilal Cebeci ve Yonca Evcimik'ten Yeşim Salkım'a yanıt!
Adana'da akıl almaz çılgınlık!
Serenay Sarıkaya, Kerem'i ikna etmeye çalışıyor
Soytarı figüran nerede ortaya çıktı?..
Özcan Deniz'in evleneceği tarih belli oldu!
Başbakan Yıldırım: "Sıcak çatışmaya zemin hazırlandı"
Arda Turan ve Özge Ulusoy aşk mı yaşıyor?
İran IKBY'ye sınır kapılarını kapattı
Şemdinli şehidine yürek yakan veda!
Kuşum Aydın'a sahnede kuş sürprizi!
Meteoroloji'den yağış ve soğuk hava uyarısı!
Nurgül Yeşilçay Tahran'a gidiyor
Angela Merkel'e 'aşırı sağ' depremi!
Gamze Karaman dev pırlantasıyla dikkat çekti!
Erol Köse: "Yeşim Salkım, Hakan Uzan'ı spor hocasıyla aldattı!"
16 yaşındaki genç kıza gündüz vakti taciz!
İdo Tatlıses'in yeni sevgilisi kim çıktı?
24 Eylül 2017 TNS Rating Sonuçları
Faruk Bildirici yazdı: "Sosyal medya fenomenleri!"
Eda Taşpınar'a 'çalıntı paylaşımları' soruldu!
7,5 kiloluk Şevki görenleri şaşırtıyor!
Engin Altan Düzyatan'dan milyonluk hediye!
Habur Sınır Kapısı tek taraflı kapatıldı
Dışişleri Bakanlığı'ndan 'referandum' açıklaması!
Seren Serengil: "Bu kadını mağdur gibi göstermeyin"
Hülya Avşar'dan ses getiren paylaşım!
TSK jetleri Zap ve Avaşin'i bombaladı!
Yasemin Kutsi