SPOR HABERLERİ

Milli takıma yeniden Şenol Güneş

Milli takıma yeniden Şenol Güneş

Uluslar Ligi’nde İsveç’e 1-0 yenilerek küme düşen Türkiye’de Mircea Lucescu ile yollar ayrılıyor. Gündeme gelen ilk isimse sezon sonu Beşiktaş ile sözleşmesi bitecek olan tecrübeli hoca Şenol Güneş...

Akşam Gazetesi'nin haberine göre UEFA Uluslar Ligi’nde İsveç’e Konya’da 1-0 yenilerek küme düşen Türkiye’de hedefteki isim Mircea Lucescu. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi, eleştirilen 73 yaşındaki çalıştırıcıyı göndererek 2020 Avrupa Şampiyonası elemeleri için yerli bir teknik adamla anlaşma kararı aldı. Aday olarak öne çıkan isim ise Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş…

Deneyimli hocanın adı Luce öncesinde konuşulmuş, ancak Beşiktaş bırakmak istememişti. TFF Yönetimi sezon sonunda Siyah-Beyazlı kulüple sözleşmesi bitecek olan Güneş ile yeniden masaya oturacak.

AVCI DA ADAYLAR ARASINDA

Bu kez tüm taraflar için şartların ve zamanın daha uygun olacağı düşünülürse Güneş ile Ay ve Yıldız’ın tekrar buluşması hiç de uzak bir ihtimal değil. Şenol Güneş ile ilgilenen takımlar arasında Trabzon’un da olduğu biliniyor. Güneş’ten istenen yanıt alınamazsa TFF, B planını da hazırlamış durumda. Bu isimse Başakşehir’in başarılı Teknik Direktörü Abdullah Avcı. Avcı, Başakşehir ile gösterdiği harika performansla Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi’nin takdirini toplamış durumda. Tecrübeli çalıştırıcının da sezon sonu sözleşmesi bitiyor.

ORMAN: "GÜNEŞ ADI GEÇEBİLİR"

Güneş’in adının Milli Takım için gündeme getirilmesine değinen Beşiktaş Başkanı Orman, Şenol Güneş’in önemli bir futbol markası olduğunu vurgulayarak, “Şenol Güneş’in isminin milli takım için geçmesi kadar normal bir şey yok. Biz de spor yöneticisiyiz. Bir gün spor bakanı, bir gün federasyon başkanı oluyoruz. Böyle sporun içerisinde olunca, bir şekilde isminiz geçiyor. Bu iddiaların şu an itibarıyla aslı yok. Federasyonun da Lucescu ile ilgili ne kararı var, açıkçası onu da bilmiyorum” dedi.
  • Bu Haberi