GÜNCEL HABERLERİ

Muharrem İnce: "Bay Muharrem deyip durma"

Muharrem İnce:

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Silivri'de konuştu. İnce'nin Silivri'deki mitingi akşam geç saat olmasına karşın kalabalıktı.

Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Silivri'de konuştu. İnce konuşmasında Erdoğan'ın kendisini "Bay Muharrem, bay Muharrem" diye seslenmesini hatırlatarak 'Millet de sana "Bay bay Recep der" diye konuştu. İnce'nin konuşmasından başlıklar şöyle:

"Yarın Diyarbakır'dayım. Sanayinin dörtte biri atıl onları işler hale getireceğiz. Türkiye'de hukuku tesis edeceğiz. Türkiye'nin eğitimi çağdaş olacak. Gençlerimiz geleceğe güvenle bakacak. Bu yangını söndüreceğiz. Asgari ücret 2200 TL olacak olacak. Teknoloji, tasarım, refah diyoruz. Çiftçinin borcunun faizini sileceğiz diyoruz.

"Millet sana bay bay Recep der"

Türkiye'ye adil bölüşme diyorum. Ben bunları söylerken benim rakibim diyor ki "Bay Muharrem, Bay Muharrem" deyip durma millet sana "Bay Bay Recep" der. Mizahın içinde de zeka vardır.  Meğer sen kek ustasıymışsın. "Ben size iş bulamam" diyor. Ancak bir çayla bir kek veririm diyor. AK Parti'ye oy verecek arkadaşlarıma sesleniyorum; gündüz kek çay içtin, akşam evde ne yiyeceksin?

"Matematikten anlayan ekonomiden de anlar"

"Sen fizikçisin ekonomiden anlar mısın?" diyorlar. Dünyada Nobel Ödülü'nü alan ilk kişi fizikçidir. Matematik bilen adam ekononi yönetebilir merak etmeyin. Ziraat Bankası'nın görevi nedir, çiftçiye destek vermek. 1 milyar doları medya için harcadı. 100 bin çiftçiye verebilirdi.

"Erdoğan seçilirse dolar 8 lira olacak"

Afrika atasözü der ki, "Eğer zebra, tilki, tavşan, kaplan, aslan aynı yöne kaçıyorsa o ormanda yangın çıkmıştır" Ne diye erken seçime gittiler? Erdoğan seçilirse dolar 8 lira olacak. Türkiye'nin yeni bir yüze, umuda ve yeni bir cumhubaşkanına ihtiyacı var.

O saraylı birisi ben halk çocuğuyum. Erdoğan kilosu 4500 TL'den beyaz çay içiyor, ben siyah çay içiyorum sizin gibi. Erdoğan beyaz Türk, ben bu ülkenin zencisiyim. Ben sizlere huzur vaat ediyorum.

Onun yayınlarını kesintisiz veriyorlar, ben beş dakika. Oysa benim milletin gönlünde yerim var. Demirel'in yaptığı köprülerden bedava geçiyorsunuz, Erdoğan'ın yaptığından parayla geçeceksiniz bayramda.

"Benim sarayda ne işim var?"

Yazlık sarayı engelli çocuklara tahsis edeceğim. 16 senedir milletvekiliyim, bir buçuk sene önce bir apartman dairem oldu. Benim evim bana zaten saray. Ne işim var benim sarayda? Dolarlda kavga etti dolar yükseldi, İnce ile kavga etti İnce yükseldi. İnce, cumhurbaşkanlığı koltuğuna gelince faiz, dolar aşağı inecek. Üniversite öğrencileri ile televizyona çıkacağım. Girişimci, yabancı dil bilen öğrenciler olacaklar.

"TRT'ye bunun hesabını sormazsam adam değilim."

TRT bu meydandaki herkesten haraç kesiyor. Bizden topladığı parayla 24 saat Erdoğan'ı gösteriyor beni beş dakika. TRT'ye bunun hesabını sormazsam adam değilim. O medya patronlarına da sözüm var. O televizyonların, gazetelerin sahibi olabilirsiniz ama göstermeye mecbursunuz. Bu iş tamam. Siz göbek bağınızla Erdoğan'a bağlı olabilir. Ama ben size şunu söyleyeyim; Ziraat Bankası, Vakıf Bankası, Halk Bankası'nın müdürlerini değiştirdiğimizde inceleyeceğiz o kredileri de. Bugün Kadir gecesi. Benim için de dua edin.

Hepiniz en az 3 kişiyi ikna edeceksiniz bana söz verin."
  • Bu Haberi
Tuğba Özerk: "Aşkı yazdığım şarkılarda yaşıyorum"
Sigara ağız sağlığına zarar veriyor
Hande Ataizi ve Benjamin Harvey tatile çıkıyor
Trabzonspor'da gözler Onur Recep Kıvrak'da
İzmir’in çok sevimli, geniş ailesi
"Koruyucu" dizisi sektöre çeki düzen verecek!
Gençlik Festivali çıkışı bıçaklı saldırı!
Asli Enver'den tatile seçim arası
Putin - Trump görüşmesine dair flaş açıklama!
YSK: "Yayın yasağı 18.45'te kalkıyor"
Nesrin Cavadzade - Alihan aşkı!
Hayatları bir harfle nasıl karardı?
Muharrem İnce YSK’nın önüne geldi çağrı yaptı
Oy verme işlemi sona erdi, sayım başladı
Oyunu kullanmak için tekerlekli sandalyede geldi
Yalın: "Oy vermeyeni kabul etmiyoruz"
Engelli ve yaşlılara seyyar sandık uygulaması
Cem Yılmaz: "Siz kabine geçin ben geliyorum"
Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş oyunu kullandı
Demet Akbağ oy kullanırken büyük kriz yaşadı!
Ağrı Valiliği'nden kayıp Leyla için son dakika açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandı
Demet Özdemir'den flaş Seçkin Özdemir açıklaması!
Mustafa Akış: “Bugün ateş edeceğiz”
CHP’li vekilden seçimler hakkında şok iddia!
Başbakan Yıldırım oyunu İzmir’de kullandı
Ünlü isimler sandık başında
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oyunu kullandı
Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu oyunu kullandı
Nusret oy verme işlemini de şova dönüştürdü