MEDYA HABERLERİ

Nagehan Alçı'ya saldıran kadının cezası belli oldu!

Nagehan Alçı'ya saldıran kadının cezası belli oldu!

Habertürk yazarı Nagehan Alçı'ya geçen sene Şubat ayında bir cafede hakaretlerle saldıran kadının cezası belli oldu.

MedyaRadar'da yer alan habere göre gazeteci yazar Nagehan Alçı, Etiler'de kahve almak için girdiği bir kafede, piyanocu Nazlı Işıldak'ın saldırısına uğramıştı.

Saldırısı sonrası başlayan dava süreci bugün karara bağlandı. Nagehan Alçı'ya saldıran kadın hapis cezasına çarptırılırken 5 yıl da denetim aldı.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Kahve almak için kafeye girdiği sırada önündeki kadının kendisini görünce bir anda bağırmaya başladığını belirten Nagehan Alçı, olayı şöyle anlatmıştı: "Şerefsiz, terbiyesiz, senden nefret ediyorum, çocukların gün yüzü görmesin gibi bir sürü şey söylüyordu. Çığlık çığlığa bağırıyordu. Hiç cevap vermedim. Daha da üzerime gelmeye başladı. 'Sizinle muhatap olmuyorum, nefret suçu işliyorsunuz' dedim. Bunun üzerine 'Hadi ne kadar polis varsa çağır, hiçbir şey yapamazsın' dedi. Çok yüksek sesle bağırıyordu. Bütün herkes bize bakıyordu. Ben dışarı çıkmak için kapıya yöneldiğimde 'Defol korkak, kaçıyor musun?' diye bağırmaya devam etti. Polis korumam kapının dışındaydı. O geldi, kadının kimlik bilgilerini aldı. Daha sonra karakolda ifade verip kendisinden şikayetçi oldum. Burada çok açık hakaret ve nefret suçu var."

OLAY YERİNE POLİS GELDİ

Daha sonra Işıldak’ın yanına Alçı’nın polis koruması gelerek kimliğini istedi ve neden bunları söylediğini sordu. Işıldak da, vatandaşlık görevi gereği Alçı’yı eleştirdiğini söyledi. Bunun üzerine koruma polisi de Işıldak’ın yanından ayrıldı. Işıldak arkadaşının yanına oturduktan bir süre sonra polisler olay yerine gelerek Işıldak ve arkadaşını polis merkezine götürdü.

ELLERİNDE GÜÇ OLSA İDAM EDECEKLER

Etiler Polis Merkezi'nde ifadesi alınan Nazlı Işıldak'ın Tuğgeneral Fahri Işıldak'ın kızı olduğunu öğrendiğini de belirten Alçı, "O kadar kendilerini hala bu ülkenin sahibi zannediyorlar ki. Kendisi otoriteymiş gibi hakaret ediyor, küfür ediyor. Otorite kokusu yok, devleti tanımıyor. Biz bu insanların haksız davalarla, kumpas davalarla mağduriyetlerine kaç yıldır sahip çıkmaya çalışıyoruz. Onlar ise ellerinde güç olsa bizi idam edecekler. Böyle bir şey olabilir mi?" dedi.
  • Bu Haberi