KADINCA HABERLERİ

Narın gençleştiren etkisi!

Narın gençleştiren etkisi!

Bu güzel meyvenin tanelerini niçin yediğimizi hiç düşündünüz mü?..

Akşam'dan Yasemin Miras'ın yazısı...

Sizlere kış meyvesi olan narın cilde faydalarını anlatmak istiyorum. Bu güzel meyvenin tanelerini niçin yediğimizi hiç düşündünüz mü? Evet! Yemek çok lezzetli olduğu kadar cildimize harika şeyler yapabildiğini biliyor musunuz? Nar ciltte elastin ve kolajen üretimini artırarak cildin sıkılaşmasına yardımcı olur ve kırışıklıkların görünümünü hafifletir. Evde kendiniz narla yapabileceğiniz maskenizi hazırlarken narın size sunduğu avantajlardan nasıl yararlanabilirsiniz? İşte kusursuz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olabilecek birkaç yüz maskesi tarifleri; unutmayın ki her tarifte bir blendır ile boncuk koyarak evde yapabileceğiniz hamur elde etmelisiniz.

NAR İLE LİMONLU YÜZ MASKESİ

Bu ikisi de güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Maskeyi hazırlamak için taze yaptığınız nar hamurunuza birkaç damla taze sıkılmış limon suyu ekleyin. İyice karıştırın ve bir pamuk yardımıyla yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yaklaşık 30 dakika bekletin sonra soğuk suyla durulayın. Cildinizi yenilemenin harika formülü.

NAR EKŞİSİ VE YEŞİL ÇAY

Bu muhteşem ikili cilt gençleşmesine yardımcı olma sebebi. Aynı zamanda cilt tonunu aydınlatmaya da yararlıdır. Taze hazırladığınız nar hamurunuza bir çorba kaşığı yoğurt ilave ediniz. İyice karıştırın ve taze hazırlanmış yeşil çaydan ve baldan 1 yemek kaşığı ekleyin. Yüzünüze ve boynunuza sürerek yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Parlak bir cilt elde etmenin en güzel formülü.

NAR VE BAL YÜZ MASKESİ

Bal ve nar kusursuz bir ikili. Hazırladığınız nar hamurunuza bir çorba kaşığı bal ekleyerek maskenizi hazırlayabilirsiniz. 30 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi haftada 2-3 kez yapabilirsiniz. Cildinizin nasıl parladığını ve nasıl nemli kaldığını göreceksiniz.

NAR VE YOĞURT YÜZ MASKESİ

Donuk ve yorgun ciltleri gençleştirmek için bu maskeyi yapabilirsiniz. Bu maskeyi yapabilmek için hazırlamış olduğunuz nar hamurunuza bir çorba kaşığı yoğurt ekleyerek, iyice karıştırınız. Cildinize sürdükten sonra 25-30 dakika bekletip, soğuk suyla durulayın. Bu maskeyle kusursuz bir cilt elde edebilirsiniz.

YASEMİN MİRAS / AKŞAM
  • Bu Haberi