Ne İktidar, Ne Muhalefet... - NECEF UĞURLU
Ana SayfaYazarlarNe İktidar, Ne Muhalefet...

Ne İktidar, Ne Muhalefet...

12.05.2018 | 493 kez okundu


Ne İktidar, Ne Muhalefet Dayanamaz Bunlara Tamam mı?

KAYDA GEÇSİN

İyiye, Güzele, Yetenekliye, İşini Yapana, Haddini Bilene  Hayatı yaşanır kılan güzelliklere, kolaylıklara karşı adeta meşrulaşan kurumsallaşan bir düşmanlık var ve artık bu düşmanlık bitmeli, bitirilmeli. Tamam, yeter.

Bunların iyiye, güzele karşı bir hükümranlık düzeneği kurmalarına asıl tamam demek lazım.

Çok fasarya ve aynı zamanda tehlikeli bir grup, kendileri neyse karşısındakileri onunla suçlayabilen  insanlık ahlak açısından gelişimi  tamamlanmamış bir cins yaratık bunlar.

Bunlarla tartışmak demokrasiyi zayıflatmaktır.

Utanma, Arlanma, vicdan yoksunu ve donanımsız, cahil oldukları kesin.

Bunlar güya sorunları tartışma, aydınlatma  ayağına yıllardır ekranlarda neler tartıştırdılar bir bakın:

Kız çocuklarının babaları, dedeleri yaşındaki adamlarla evlenmeleri sakıncalı mı?

Kadın nasıl hangi hallerde dövülür

Rüşvet veren değil de alan mı suçlu?

Etik olarak bunların tartışılmasına izin veren sistemin demokrasi ile  bağdaşmayacağını, hukuk devletinde olamayacağını  anlamayıp üstelik din ile bitiştirmeye devam ettiler. Pedofili, şiddetin olur mu, olmaz mı diye nesini tartışacaksın?

Pedofiliye ilahi bahaneyi katolikler bile bulamadılar, papazlar döküldü, yapıştı yerlere, filmleri yapıldı ödüllük, siz yapabildiniz mi? Bira şişelerine af buyrun yellenmek yerine?

Siyaset, medya, sanat sahnesinden bu rezillikler kısıtlanmak yerine  yükseldikçe yükseldiler, ölçü kaçtı.

Adamın sesi kıçında seslendirmede birinci…..

Dili sürçer, ayağı seker oyuncu gurusu…….

Okumuyor devamlı yazıyor hatta kendi yazdığını da okumuyor o kadar okuma öğrenme düşmanı, hem kel hem fodul ülkenin durumundan şikayet ediyor…

İnsan Kaynakları elemanı ekonomi anlatıyor

İlahiyatçı hukuk dersi veriyor. Tamam, yetmedi mi ?…..

Kendi çocuğunun arkasında darbuka çalıp oynatan,

El kadar yavruları ajanslara yazdırıp eğitim görmeleri gerekirken piyasaya salan vicdansız ana babalar yerine  başka  kabahatli aranıyor.

Çocuk dansa mı kabiliyetli yazdır okula eğitimini görsün,

Oyuncu mu olmak istiyor yazdır okula önce eğitilsin….

Eğitilmişleri de perişan edip tırstırdılar… Tamam yetmedi mi …

Şimdi bunların bazıları başımıza trilyoner şöhretler olarak kaldılar.

Toplum tarafından hala kabul edilir halde olmaları uyuşuk halimizin tasviri…

Ha bir de çok ‘vatansever’ olan bir cins var, hatta bizim bilmediğimiz onların bildiği gizli bilmişlikler, vatan kurtarmalar, ve buradan aldıkları güçle korumalarla gezmeler, trafikte basit bir sıyrıkta durup korumalarına ‘sıkın’ emir vermeler, karşısındaki zavallı adamı donuna doldurur hale getirmeler, Allah'tan korumalar kimi kimden korumaları gerektiğini biliyorlar. Aslında halkı bunlardan koruyorlar…

Tamam Yeter ama…..

Bunlar keselerini doldururken halkın fakirleşmesi, gerilememiz bir yana sanki muazzam gelişme kaydediliyormuş numarasıyla geceler, ödüller, ki henüz en eşşek ödülü niye verilmedi hayretler içerisindeyim, bunları izleyenler, teşvik edenler dilli şeytan oldular. Tamam, Yeter Gari.…..

Maksatları çomar kitle yaratmaktı, olmadı, neyse ki olmadı, olmayacak.

Hal bu iken bilim kadını kemik suyu için sabah diyor dalga geçer gibi….

Tamam sana da yeter artık…

Bizim ulaşmak istediğimiz muasır medeniyete giden yolu kestiler bu eşkiyalar ve asla hiç bir zaman biz olamadılar, Calamity Jane bile oldular ama bu ülkenin insanı olamadılar. Tamam, Yeter nereli olmak istiyorsanız güle güle…

Niye ise; Sabır, hoşgörü, kırmayalım, idare ederiz anlayışıyla bunlar bugüne geldiler ve ‘Ali Kıran Başkesen‘ oldular üstelik artık ölçüsüzler ve kimi seçersek seçelim sanki iktidar hep bunların elinde mi olacak? Tamam Yeter ama,hatta bazıları muhalefet kılıfında iktidar olmaya devam ettiler, tam da intaniyelik bulaşıcı bir üçkağıtcılık.

Hele enformasyon, istihbaratın ulusal güvenlik için çok önemli olduğu bir dünyada, şimdi sanki özel görevleri varmış, istihbaratımızın elemanlarıymış gibi pozları acaba ilgili yetkili kurumlarımızın bilgisinde değil mi, iyice kudurdular çünkü.

Başı boş kalınca ya davulcuya kaçar ya zurnacıya derler ya, bunlar hiç bir yere kaçmıyor başımıza kaldılar. Tamam, yeter yahu.

Bunları tespit hiç de zor değil, kapasitelerini aşan servetleri dışında göze çarpan özellikleri illa gündemde olma tutkuları ve siyasete bulaşma, akıl verme halleri.

Ve kalibre düşüklüğü, kapasitesiz olmaları.

Uzun zamandır parti farkı gözetmeksiniz parmaklarına doladıkları siyasetçileri oynatarak itibarsız hale getirdiler. Bu nasıl oldu yahu!

Seni artist yapacam diye kandırılan kız çocukları değiller ki, bizi temsil eden insanlar bunların karşısında ‘abi’ der resimlerde yanyana poz verir hale geldiler. Tamam Yeter Ama….

Dizilerde ise geçmişi tartışmak yerine rezil etmeyi seçtiler.

Andımız ağır geldi bunlara, çocuğu niye söyleyecekmiş,

‘Türküm, Doğruyum Çalışkanım, İlkem ; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu milletimi özümden çok sevmektir. Ülküm ; yükselmek ileri gitmektir…" ‘Türküm’ değil rahatsız oldukları kelime, ’yurdumu milletimi özümden çok sevmek sözleri‘ , 'yükselmek ileri gitmek‘  Atatürk ağır geldi bunlara….

Dahası tuvaleti dışarda parası kuruşuna kadar ödenmiş bir bağevinden borç çıkarttılar Atatürk’e  beyinsizler!

Biri Atatürk’ün ‘baba’ olmasından rahatsız çocuğuna söyletmek istemiyor ama devlete emanet çocuklar becerilirken rahatsız değil ve laik!

Laikliği nereden belli, seçtiği kadınlardan, Tamam yeter artık!

Öbürü ise dindar, bağ evinden borç çıkartan, beyinsizlik din iman dinlemiyor dedirten cinsten, milletten saymadığı için kendini borç çıkarttı mankafa, tamam hakikaten tamam.

Bunlardan hayır, huzur geleceğini düşünmek bile abes.

Kaliteli demokrasi kaliteli insanlarla olur, bunlar içimizdeki kalibresizler hala içimizdeler  ve bunlara karşı  etkin tedbirler gerekirken hala konuşuyor kendilerinden hesap sorulması iktiza ederken dil pabuç hesap soruyorlar, hesap bunlardan sorulacakken...

Tamam her ülkede böyleleri var da ama akıllıları akılsız arsızların güttüğü başka yer yok. Tamam, Yeter…

Ne iktidar, ne muhalefet dinlemez bunlar ve asıl sorun bunların hala içimizde olmaları semirttirilmeleri. Kesilsin arpaları artık rica edeceğim çatlamak üzereler. 

Bunlara iktidar dayanmaz, biri gelir öbürü gider. Her devrin adamları bunlar, marifet sayılıyor.

Üreteceğiz elbette tarımda, bilimde, ilimde, teknolojide ama bu süne zararlılarını türetmeyeceğiz.

Saygıyla Kayda Geçiriyor ve Allah Aşkına diyorum daha ne yazayım.

Necef UĞURLU / necefugurlu@gmail.com


  • Bu Yazıyı
Ratingler için tıklayınız!