Okan Bayülgen seksi bırakmış mı? - NECEF UĞURLU
Ana SayfaYazarlarOkan Bayülgen seksi bırakmış mı?

Okan Bayülgen seksi bırakmış mı?

04.12.2018 | 615 kez okundu


KAYDA GEÇSİN

Bu ülkede ne varsa, basının, sanayinin, tıbbın, ilmin, bilimin kültürün, arazilerin, göllerin, nehirlerin, isimlerin, şehirlerin, tarihin, dinlerin doğuştan sahibi mirasçısı ve bütün bunları kendisine emanet edilmiş zanneden bir sapık klik var.

Bunlardan kurtulmak imkansız çünkü kendilerine alternatif diye besledikleri bağnaz, aptal saptal  laflar eden, bilim, ilim, karşıtı pozlarda Müslümanlık taslayanlardan tırsanlar çaresiz bunlara susuyorlar, katlanıyorlar, razı geliyorlar.

Halbuki her iki taraf birbirini tamamlıyor, yıllardır böyle geçinip gidiyorlar, süregelen oyun bu. Ve bozulacak diye ödleri kopuyor.

Medya savaşlarıyla bu oyun sanki bir nebze bozuluyor gibi.

Tek kelimeyle kötü bunlar, kötü.

Ben bu kötülüğün anası nedir diye aranırken Okan Bayülgen ‘Bütün kötülüklerin anası seks' diye son noktayı koymuş.

Bu sözlerinin arkasından seksi bıraktığını söylemesi de sürpriz olmadı.

Ne var ki seksi bırakmak uzun yıllar önce vazgeçtiği oyunculuğu bırakmak gibi bir şey değil. Doğal dürtüleri var. Yani "Ben dün gece jübilemi yaptım, son defa şey yaptım" veya "Bu son dizi oynadığım artık sadece hastane işleteceğim" diyip bırakamazsın seksi.

Gelen tekliflere de "Tüh geçen hafta bıraktım özür dilerim yoksa dükkan sizin" diye mazeret olmaz,  Kaldı ki Gandi bile eşiyle kaç defa bırkakıp tekrar başlamış. Yani seksin tövbe tutmayan bir yanı var.

Tabiat öyle bir ayarlamış ki sen onu bırakamıyorsun, ancak o seni bırakıyor. Ve bunu da genellikle gizliyorsun ki geçmiş olsuna gelen gidenle uğraşılmasın. Malum bizde duyan gelir geçmiş olsuna ve genellikle bu dertten muzdarip başkalarından örnek verir teselli olsun diye, ‘Bizim enişteninkide şey olmuyor’ gibilerden, böyle tatlı dangalaklarımız vardır.

Bu arada Nurseli İdiz bu konuya duyarsız kalmayıp Okan Bayülgen için, "Arkadaşımdır, esprilidir, zekidir. Tiyatroda birlikte sahne aldık, oyunculuğu çok iyidir" şeklinde konuşmuş.

‘Yaptıklarına saysın‘ sözleri ise çok esprili olmuş. İlk defa işitiyorum, seks isteyenlere  ‘Yaptıklarınıza sayın mı‘ denecek anlamadım tam Nurseli aç biraz.

Yemek de yediklerine saymak lazım, aç kalacaklar herhalde, sen çok yaşa Nurseli ve hep böyle kal.

Oyuncuların birbirlerine ‘oyunculuğu iyidir’ diye kefil olmalarını hep tuhaf karşılamışımdır, kefil olan otorite oluyor herhalde!

Saniyen insan arkadaşı için kötü oyuncudur der mi, zaten arkadaş olmayanlar bile birbirlerine iyi oyuncudur diyip duruyorlar, böylece ülkede kötü oyuncu kalmadı.

Dili sürçen, ayağı seken, kıçını zor kaldıran, sesi bir tarafına kaçmış, hiperaktif her düşünceye mimik uyduran, heceleyerek konuşan, kelimeleri yanlış vurgulayan dünya çapında oyuncularımız oluştu.

Hayran kitleleri takipçileri ciddi bir nüfus olunca özeleştiri yapmaları da imkansız hani davadan dönmüş gibi olacaklar!

Bu güruhu sıçratmamak için aklıbaşında durumun farkında insanlar bile ‘Çok iyi aktördür’ filan diyorlar.

Konuyu dağıtmayalım,

Ben Okan’ın seksi bırakmasını son derece cesur bir değişim olarak gördüm ancak nüfusu % 99  Müslüman olan ülkemizde bu imkansız, realist değil, Okan ki ikide bir 'Elmalı’nın Kuran mealinden telif alıyor musunuz?' sorusuna muhatap bir mümin Elmalılı ahfadıdır, bunu bilmez mi?

İslamiyet seksi bırakmaya engeldir, daha geçenlerde basında yer aldı, "Prof. Dr. Cevat Akşit,  Süleymaniye Camii’nde verdiği “İslam’da Cinsel İlişki Adabı” konulu vaazda konuyla ilgili hadis–i şeriflerden örnek vererek ikinci ilişki istenirse daha hoş olması için ne yapılması gerektiğini anlattı.’ diye yazmışlar.

Ayrıntıya girmeyeceğim, bu konularda çok yazan çizen, vaaz veren var bırak seksi bırakmayı Müslümanlar camii vaazlarında 2. turda ne yapılması gerektiğini tavsiye ediyor be Okan kardeş.

Okan şaka yapıyor, ben bıraktım diyip herkese bıraktırıp sonra ortalığı silip süpürüp başladım diyecek...

Okan bu, Assange gibi saçını beyaza bile boyabilir ya da bir gün İstanbul’dan bıktım kızımın adını Bayburt olarak değiştirdim de diyebilir.

Okan şehir kerhanesinin yakınında apartman alıp emlak değerini yükseltmiş bir zekadır. Değişik isimlerle her gece aynı program yapmak, saksıları eziktirse bir türlü onurlandırsa bir türlü durumlarla luzumsuz sıkıntılar yaşayıp hatta nasihat filan vermeye bile başladı, onlar bizim Okan’ımız değildi.

Serdar Ortaç’a pembe kazaklar ve giyim seçip öneren, hocası karşısında terbiyesinden ezilip büzülüp şarkısını kesemeyip suratında ne yapayım ifadesiyle bize muzur bakışlar fırlatan Okan’ımız geri geldi, çok sevindim.

Seks her kötülüğün anasıdır dedi, ne zaman, vaazlarda 2 turda ne yapılacağı tavsiye edilirken, yiğit kardeşim benim, umarım seksi bırakmakla kalır kestirip atmaz, onun dönüşü yok ve kaldıramayız.

Okan’ı Louis Armstrong şarkısı ile karşılıyorum

Well Hello Okan

It's so nice to have you back where you belong
You're lookin' swell, Okan
I can tell, Okan
You're still glowin'...you're still crowin'
You're still goin' strong
I feel the room swayin'
While the band's playin'
One of our old favourite songs from way back when
Okan never go away again….


KAYDA GEÇTİK EFENDİM, SAYGIYLA SEVGİYLE

Necef UĞURLU / necefugurlu@gmail.com


  • Bu Yazıyı
Ratingler için tıklayınız!