MEDYA HABERLERİ

Oray Eğin'den bomba Onur Baştürk iddiası!

Oray Eğin'den bomba Onur Baştürk iddiası!

Oray Eğin'den bomba iddia! Onur Baştürk gitmediği partiyi gitmiş gibi mi yazdı? "Okuru aptal yerine koymak..."

Habertürk'ten Oray Eğin'in yazısı...

Kapının önünden bildirmiş!


Dünkü Kelebek’te New York Moda Haftası’ndan yazan Onur Baştürk’ün izlenimlerini okuyorum.

Alexander Wang’in Brooklyn’deki partisinden bahsediyor; pek etkilenmemiş…

Mert & Marcus’un partisinde daha çok ünlü varmış…

İçeride hip-hop çalıyormuş…

Canlı performanslar olmuş…

Oysa New York Post, “Wang’in partisi her zamankinden daha çılgındı” diye başlık atmış, Vogue’dan Harper’s Bazaar’a hem partiyi hem de defileyi övgüye boğmuş Amerikan dergileri.

Kelebek yazarının birkaç canlı performans diye geçiştirdiği bu yılın (ve geçmişin) en gözde isimleri: Cardi B, A$AP Ferg, Vince Staples ve eskilerden Ashanti ve Ja Rule.

ÜNLÜ İSİMLER

Yine yabancı yayın organlarından partinin detaylarını okuyalım:

Alexander Wang ünlü arkadaşlarını, mankenleri ve konukları defilesi için otobüse doldurup Brooklyn’in Bushwick semtine götürmüş. Podyumda yürüyenler arasında Kendall Jenner, Bella Hadid ve Cindy Crawford’ın kızı Kaia Gerber var. Konuklardan bazıları bir buçuk saat ayakta bekleyen Kim Kardashian West, annesi Kris Jenner, Gigi ve Bella’nın erkek kardeşi Anwar Hadid ve oyuncu sevgilisi Nicola Peltz… Daha ne olsun?

Defile çıkmaz sokakta, parti de hemen oracıkta yapılmış… Bunları Instagram’dan bile takip etmek mümkün.

Bütün bu ayrıntıları Kelebek yazarı nasıl yazmaz diye düşünürken Bazaar’daki küçük bir ayrıntı dikkatimi çekti: Partinin başlamasıyla kapıların kapanması bir olmuş, izdihamı önlemek için de pek çok kişi dışarıda kalmış.

Dışarıda kalanlardan biri de bizimki olsa gerek… Tek kare fotoğraf da kapıdan zaten. Nedret Taciroğlu defilesi değil sonuçta, girememesi normal. Ama ne fark eder, okuru aptal yerine koymak, gitmediği partiyi gitmiş gibi yazmak kadar kolay.

ORAY EĞİN / HABERTÜRK
  • Bu Haberi