YAŞAM HABERLERİ

Otobüsler almadı otostopla taşıdı

Otobüsler almadı otostopla taşıdı

Köpeğini Ankara’dan Muğla’ya götürmek isteyen İsmail Serkan Topçu’yu otobüsler almadı. Topçu, otostop yaparak Fethiye’ye 5 günde varabildi.

Sabah'tan Erhan Öztürk'ün haberine göre Ankara'daki ailesinin yanından aldığı Sibirya kurdu cinsi köpeğini Muğla Fethiye'ye götürmek isteyen İsmail Serkan Topçu (35), otobüsler köpeği Tara'yı almayınca köpeğini otostopla taşıdı. Ankara'dan Fethiye'ye çok sayıda araç değiştirerek 5 günde varan Topçu, hayvanlara karşı önyargı olduğunu söyledi.

Topçu, "İlk önce Ankara Polatlı'ya geldim. Oradan Eskişehir'e, ardından Kütahya'ya üç günde gelebildim. Oradan Afyonkarahisar'a ulaştım. Çok maceralı bir yolculuktu. Bu kadar sorunla, sıkıntıyla karşılaşacağımı düşünmüyordum" dedi. Köpeği Tara'nın çok yorulduğunu da ifade eden Topçu, şunları söyledi: "Durduğumuz her an yatıp uyuyordu. Gittiğim her il ve ilçede otobüs garajlarına uğrayıp, 'Köpeğimle yolculuk yapmak istiyorum' dedim. Kabul etmediler. Otobüsler köpeğimi almadı. Çareyi otostopta buldum. Ancak birçok insan, köpeği görünce durmadı. Köpeğe karşı önyargı var. Bu algıyı toplumun kırması lazım."
  • Bu Haberi