RÖPORTAJ HABERLERİ

Özge Doğru: "Planlarım yok hayallerim var!"

Özge Doğru:

10 yaşından itibaren müzik eğitimi almaya başlayan ve İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mezunu olan Özge Doğru ile hayallerine dair keyifli bir söyleşi...

Özge Doğru'nun Akşam'da yayınlanan röportajı...

Yeni çalışmanız ‘Bizi Unutamam’ hayırlı olsun. Nasıl tepkiler alıyor sunuz?


Olumlu tepkiler alıyorum ve bu beni çok mutlu ediyor.  Heyecan verici bir çalışma aşamasından geçtik ve sonucunda iyi tepkiler almak, mutluluk verici.

İyi bir kanun icracısı olduğunuzu biliyoruz. Kanun çalmaya ne zaman başladınız?

Kanun çalmaya on yaşımda başladım. İlkokuldan sonra ortaokul, lise ve üniversiteyi,  İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda bitirdim. Aynı zamanda müzik öğretmeniyim.

Şarkıcı olmaya ne zaman karar verdiniz?

Okulda zaten şarkı söylemekle iç içeydik. Daha sonra fasıl gruplarının sahne çalışmalarına, kanun çalarak katılmaya başladım. O katıldığım programlarda şarkı da söyledim. Beni bir anda şarkıcılığa iten biri olmadı. Daha sonra yollarımız Samsun Demir ve DMC ile kesişti. 

MÜZİK OLMASA NEFES ALAMAM

Aynı zamanda öğretmen olduğunuzu biliyoruz. Sizin için öğretmenlik mi yoksa müzisyenlik mi daha ön planda?


Müzisyenlik daha ön planda… Çünkü müzik, müzisyenler için yemek yiyip su içmek gibidir. Öyle ki; müzik olmasa nefes alamam. 

Gelecekle ilgili planlarınız nelerdir?

Evlenip çoluk çocuğa karışmak (gülüyor). “İnsanlar plan yaparmış; kader gülermiş” diye bir laf var. Ben bunu gerçekten yaşadım. Yaptığım planları hiçbir zaman uygulayamadım. Planlarım yok ama hayallerim var. Daha iyi yerlere gelmeyi ve daha çok müzikseverle buluşabilmeyi istiyorum. Ayrıca, Harbiye’de büyük bir konser verme planım var.
  • Bu Haberi