MAGAZİN HABERLERİ

Piriler ve Tangöze'nin oğulları servis mağduru oldu

Piriler ve Tangöze'nin oğulları servis mağduru oldu

İstanbul Etiler’de servis içinde bırakılan 7 yaşındaki H.T.’yi ağladığı sırada Ahmet Sarı adlı bir vatandaş fark etti. Durumu polise bildiren Sarı, “Ailesi varlıklı çocuğa bunlar yapılıyorsa, normal vatandaşların çocuklarına neler yapıyorlar” dedi.

Milliyet Gazetesi'nden Çiğdem Yılmaz'ın haberi...

Okul servislerinde yaşanılan skandallara geçtiğimiz günlerde bir yenisi eklendi. İddiaya göre 7 yaşındaki H.T. adlı çocuk, “yaramaz olduğu” gerekçesiyle servis şoförü tarafından servis aracının içinde tek başına bekletildi. Bir vatandaş tarafından fark edilen durum polise bildirildi. H.T. adlı çocuğun Duman grubu solisti Kaan Tangöze ve Seçkin Piriler’in çocukları olduğu anlaşıldı.

Olaya Ahmet Sarı adlı bir vatandaş tanıklık etti. Sarı, Milliyet’e olayı şöyle anlattı:

“Okullar kapanmadan bir gün önce Etiler’de bir servis aracının içinde bir çocuğun ağladığını gördüm. Aracın kapısı açıktı. Neden ağladığını sordum. Servis şoförünün kendisine araçta bırakıp gittiğini söyledi. Hayli korkmuştu. ‘Beni burada bıraktılar, ben okula gitmek istiyorum’ diyordu. Çocuğa adını, kaç yaşında olduğunu, ev adresini ve annesi ile babasının ismini sordum. Cevap verdi, bir müddet yanında bekledim. Gelen giden olmayınca bir ara çocuğu söylediği ev adresine götürmek istedim. Fakat daha sonra bunun doğru olmayacağını düşünüp polisi aradım. Yaklaşık yarım saat sonra olay yerine polis geldi. Çocuk, olay yerine gelen polislere de başından geçeni anlattı. O sırada servis şoförü olay yerine geldi. Şoför küçük çocuğu olay yerinden alıp gitmeye çalıştı ama polis buna izin vermedi. Konuyla ilgileneceklerini söyledi. Bunun üzerine ben de polislerden birinin numarasını alıp olay yerinden ayrıldım.”

‘Anne gayet sakindi’


Anne ve babayı isimlerini ilk duyduğunda tanımadığını söyleyen Sarı, “İnternette arama yaptığımda H.T.’nin ünlü bir anne ve babanın çocuğu olduğunu öğrendim. Düşünün ailesi böyle varlıklı olan bir çocuğa bunlar yapılıyorsa, normal vatandaşların çocuklarına neler yapıyorlar. Aileye ulaşmaya çalıştım. Annenin menajeri beni aradı. Israrla anneyle görüşmek istediğimi dile getirdikten sonra anneyle telekonferansla konuştuk. Fakat bu konuşmada da anne gayet sakindi, hep menajeri konuştu. Konuyla ilgili okulla konuştuklarını, çocuğun sadece 10 dakika araçta bekletildiğini söylediler. Oysa ki sadece yarım saat biz polisi bekledik ve belki de ondan önce de o çocuk oradaydı.”

‘UYUYAKALDIĞI İÇİN BEKLETİLMİŞ’


H.T.’nin babası Kaan Tangöze’nin menajeri Elif Konuray da Tangöze’nin çocuklarıyla ilgili konularda konuşmak istemediğini aktardı. Durumun ciddiyetini tekrar dile getirdiğimizde bize konunun iyi bir senaryo olduğunu söyledi ve başta inanmadı. Yarım saat sonra tekrar kendisini aradığımızda açmadı.

Mesaj atıp olayı Tangöze’ye aktarıp aktarmadığını sorduğumuzda ise bize şu mesajı yazdı: “Okul servisinde uyuyakaldığı için beklettikleri doğru. Kaan Bey hem okul yönetimi hem de servis ile konuşmuş. Hiçbir sıkıntı yok. Özetle sorunuzun cevabı, kendisinin haberi var. Bir sıkıntı olmadığı için de verebileceği bir açıklama da yok.”

‘Kısa bir süre’

Olaydan haberdar olup olmadıklarını öğrenmek için aradığımız anne Seçkin Piriler’in bize yazdığı tek cümle, “Şu anda müsait değilim” oldu. Bunun üzerine birkaç defa daha kendisini aradık fakat telefonlarımıza cevap vermedi. Piriler’in menajeri Şeyma Balkar, başta bir şaşkınlık yaşasa da böyle bir şeyin mümkün ve kabul edilebilir bir şey olmadığını belirterek, okul ve konuyu bize aktaran vatandaşla görüşeceğini söyledi. Bunun üzerine konunun doğruluğunu teyit etmek için ısrarla aramamız üzerine Balkar, “H.T. kısa bir süre servis içinde bekletilmiş. Konu abartıldığı gibi değil. Ahmet Bey fazla ajite etmiş. Okulla da görüştük. Anneyi de ısrarla arayıp durmayın, konuşacak bir şey yok” dedi.ÇİĞDEM YILMAZ / MİLLİYET
  • Bu Haberi
Tecavüz suçundan aklanan şarkıcı bakın ne yaptı!
Diyet dostu dereotu
Didem Balçın: "Rol için heyecanlanmam gerekiyor"
Kivinin ilk kez duyacağınız faydaları
Bora Gencer: "Başarılı müzisyen disiplinlidir!"
Ersun Yanal anlaştı takvimi bekliyor
Dünyaca ünlü ‘Türk Gülü' görenleri kendine hayran bırakıyor
Eda Taşpınar küvet paylaşımıyla olay yarattı!
Google+ 90 gün sonra tarihe karışacak
Selin Denizli Burnaz'ın tatlı yükü
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Dilan Çiçek Deniz'in şiir kitabı çıkıyor!
Milli Savunma Bakanlığı'ndan dövizle askerlik açıklaması!
Şahan Gökbakar'dan 'ketojenik' paylaşımlar
Akıl hastası oğlu tarafından boğularak öldürüldü
Gül Gölge'den hayvanseverlere çağrı!
PKK’nın Karadeniz yapılanmasına ilişkin operasyon!
Bahçekapılı çiftinin alışveriş keyfi
Kavgaya karışıp kaçarken polis otosuna çarptılar
İpek Açar'dan aile boyu albüm
Alamadığı işsizlik ödeneğini KDK'nın girişimi sonucu aldı
Bergüzar Korel'in toplantı şıklığı
Yolda bulduğu takıları sahibine teslim etti
4 Bakan'dan ortak açıklama!
Necef Uğurlu Yazdı: "Paranın Satın Alamadığı Bir Şey Kaldı mı?"
Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi şehit oldu
Bakan Soylu 'ByLock' rakamlarını açıkladı
Eser Yenenler'in 1. yıl neşesi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan vize açıklaması!
Fatih Altaylı'dan Çölaşan ve Doğru'ya açılan FETÖ davasına tepki