YAŞAM HABERLERİ

Polis memuru altınlar yüzünden mi öldürüldü?

Polis memuru altınlar yüzünden mi öldürüldü?

Mersin Tarsus’ta 2012’de tarihi eser kaçakçılarını araştırırken cinayete kurban giden polis Mithat Erdal’ın eşi, 2 aydır gizlilikle yürütülen kazıyla ilgili şok bir iddia ortaya attı:

Habertürk'ten Beycan Üçkardeş ve Hakan Bulut'un haberine göre Mersin’in Tarsus İlçesi’ne bağlı 82 Evler Mahallesi’nde 13 Kasım 2016’da başlatılan çok gizli kazı çalışması hâlâ sürüyor. Yaklaşık 2 ay önce Ankara’dan kente giden özel bir ekip, Özel Harekât polislerinin önlemleri altında çalışmalarına devam ediyor.

Tarihi eser kaçakçılarıyla ilgili araştırma yaparken öldürülen polis memuru Mithat Erdal’ın, 4 yıl sonra Cumhurbaşkanlığı’na yazdığı dilekçeyle soruşturmanın yeniden açılmasını sağlayan eşi Sibel Erdal esrarengiz olayla ilgili çarpıcı iddialar ortaya attı.

‘MUHBİRLİK YAPIYORDU’

Habertürk’e konuşan Erdal, definecilerle birlikte hareket ederek emniyete muhbirlik yapan eşinin ölümünün nedeninin kazıda çıktığı öne sürülen altınlar olabileceğini belirtti.

“Mithat ölmeden birkaç gün önce emniyet müdürlüğüne giderek şu anda FETÖ’den tutuklu bulunan İlçe Emniyet Müdürü Yaşar A.’ya kazı alanında buldukları lahit mezar ile ilgili bilgi verdi” diyen Erdal, şöyle devam etti: "Ancak müdürü birkaç gün sonra ‘Burayı kontrol ettik hazine yok’ demiş. Eşim de ‘Bunlar hazineyi götürecekler’ diyerek Ankara’ya şikâyete gideceği dönemde öldürüldü. Eşim lahit mezar bulduklarını, bu mezarın içinden altın şamdanlar, biblolar ve sikkeler çıktığını söylemişti. Kazı yapılan evi de zaten müdürlerinin bilgisi dahilinde kiralamıştı. Tarsus’taki kazıda bunların çıkmış olabileceğini düşünüyorum.”



Soruşturmanın yeniden açılmasının kendilerine umut verdiğini belirten Sibel Erdal, “Geçmişte yapılan soruşturmada bir müfettiş gönderdiler. Bu adam Tarsus’ta görev yapmış ve soruşturacağı kişilerle iş arkadaşı olan biriydi. Yani FETÖ’cü, FETÖ’cüyü soruşturmaya gelmiş. Emniyet Genel Müdürlüğü’ne de giderek geçmiş dönemde bana hakaret eden, ifademi değiştiren ve beni Tarsus Emniyet Müdürü Yaşar A. adına tehdit eden müfettişler F.N.Ö. ile T.A.’yı şikâyet ettim” dedi.
  • Bu Haberi