SAĞLIK HABERLERİ

Saçlarını kanser hastası çocuklar için saklıyor

Saçlarını kanser hastası çocuklar için saklıyor

Beyninden iki kez ameliyat olmasına rağmen iyileşemeyen lise öğrencisi Gizem Fındık, operasyon öncesi kazıttığı saçlarını kanser hastası çocuklara peruk olarak bağışlamak için saklıyor.

Yeni Asır'da yer alan habere göre İzmir'in Karabağlar ilçesi Barış Mahallesi'nde yaşayan Gizem Fındık, henüz anne karnındayken babasını kaybetti.

Annesi Fidan Fındık'ın gündelikçi olarak çalışarak büyüttüğü Gizem, Karabağlar Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muhasebe Bölümü'nün 11. sınıfına kadar takdir ve teşekkür belgeleri alarak başarılı bir öğrenci oldu.

YENİ AMELİYAT ŞART

Gözlerde şişme, halsizlik, denge kaybı gibi şikayetlerle geçen yıl Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giden Gizem'in beyninde portakal büyüklüğünde tümör tespit edildi. Riskli bir ameliyatla tümörden kurtulan Gizem'in kafatasındaki sıvının tahliyesi için takılan şant sağlıklı çalışmadı ve lise öğrencisi kız, ilk ameliyattan 4 ay sonra bir kez daha ameliyat masasına yattı.

Takılan yeni şantın da sağlıklı çalışmaması nedeniyle doktorlarının yeni bir ameliyat yapılması gerektiğini belirttiği Gizem, iyileşip yeniden okula gidebilmeyi, sakladığı saçlarını da hasta bir çocuğa bağışlamayı umut ediyor.
  • Bu Haberi