RÖPORTAJ HABERLERİ

Sibel Tüzün meslek hayatında 24 yılı doldurdu

Sibel Tüzün meslek hayatında 24 yılı doldurdu

Sibel Tüzün, yaz aylarına damga vuran ‘Senden İmzalı’ şarkısı ve bu çalışma için verdiği bikinili pozlarla dikkat çekti.

Sözcü'den Edda Sönmez'in röportajı...

İlk albümünüzü 24 yıl önce çıkarmıştınız. Bu kadar yıldır müzik sektörünün içinde olunca insan nelere şahit oluyor?


Güzel, keyifli bir mesleğim var. Anlık zorlukları büyütmüyorum. Şanslıyım ki şarkılar vasıtasıyla duygularımı milyonlarca kişiyle paylaştım bugüne kadar.

– Artık albümlerin satış rakamlarından çok videolarının internette ne kadar tıklandığı üzerine yorumlar yapılıyor. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Bu rakamların sanatçının kalitesini değil popülaritesini ispatlamaya yönelik olduğunu düşünüyorum. Sanatçıların kariyerlerini rakamlarla yorumlamak ne kadar doğru bilemiyorum. Rakamlar şirketlerin işi, benim değil.

– Aşklarınız genellikle müzik dünyasından; örneğin oğlunuzun babası Ender Balcı tonmaister idi, şimdi de orkestranızda gitarist Aytun Gelgin'le aşk yaşadığınız söyleniyor. Aynı dünyadan olmak aşka farklı bir boyut katıyor mu?

Zorlukları da var, güzellikleri de… Aynı dili konuşmak çoğu zaman avantaj.

Bikini tercihimizin nedeni yaz şarkısı yapmış olmamız

‘Senden İmzalı' adlı şarkınızın tanıtımı için bikinili poz verdiniz. Bu tercihinizin sebebi neydi?

‘Senden İmzalı' yaz başında hazırladığımız bir şarkı. Yazın çekilen bir klipte kullanılabilecek en uygun kostüm seçimini yaptığımızı düşünüyorum. Plajda, denize veya havuza girerken başka türlü giyinmek tercihim değil.

– 46 yaşında iki çocuk annesi bir kişi olarak fotoğraflarınız çok çarpıcı… Bu karelere çok fazla müdahale edildi mi?

Klibimizde de aynı kareler mevcut; oradan kontrol edebilirsiniz. (Gülüyoruz) Bu arada bir düzeltme yapmalıyım; 29 Eylül'de 46'yı bitirip 47'ye basıyorum.

Aynı dili konuşmak avantaj

– Fotoğraflarda çok güzel ve enerjik görünüyorsunuz. “Aşk kadını güzelleştirir” derler. Şu an aşık mısınız?


Evet; kendimi çok iyi ve mutlu hissediyorum. Birkaç ay önce bir de hediye sundu bana hayat. Sanırım siz kendinizi bulduğunuz noktada evren de ödüllendiriyor sizi. Hep gülümserdim ama son birkaç aydır bir başka gülümsüyorum.

Cazibeli olmak davranış biçimim değil

– Bir dönem Türkiye'nin en cazibeli kadını seçilmiştiniz. Bu kavram sizin için ne ifade ediyor? Özel bir güzellik sırrınız var mı?

Cazibeli olarak tanımlanmak benim davranış biçimim değil, daha çok algılanma şeklim. Yaşıyorum, üretiyorum ve cazibeli olmak konusunun üzerinde durmuyorum. Zamanım da yok zaten. Sabah 06.45 te başlayan bir günün içinde çocuklarıma kahvaltı hazırlayıp servise bırakırken, ardından tekst ezberleyip müzikal provasına giderken, sonra çocukları yüzmeden alıp eve getirip akşam onların uyuma saatinde hazırlanıp sahneye çıkarken inanın hiç böyle şeyler gelmiyor insanın aklına. Bu aralar özel olarak yaptığım tek şey cilt bakımında Hindistan cevizi yağı kullanmak.

– Nasıl bir annesiniz? Oğlunuzla ilişkinizi biraz anlatabilir misiniz?

Disiplinli ve eğlenceli bir anneyim. Oğlumun da kızımın da güvenli ve mutlu hissetmeleri benim için çok önemli. Onlara küçük çocuklarmış gibi değil de birey olarak yaklaşırım. Bol bol sarılır, öperim, oyun oynarım, sohbet ederim.

Sarılın birbirinize…

– Bir bayram mesajı alabilir miyiz?

Mutlu olun, anlayış gösterin, sevin ve sevginizi paylaşın. Sarılın birbirinize!
  • Bu Haberi