MAGAZİN HABERLERİ

Sinemaseverler 'Ayla'sına sahip çıktı!

Sinemaseverler 'Ayla'sına sahip çıktı!

Oscar'a aday gösterilmeyen 'Ayla' filmine Türk halkı sahip çıktı. Yahudi lobisinin oyunlarıyla başarısı engellenen filme övgüler yağdıran sinemaseverler, “Oscar’ın prestijine gölge düştü. O ödüller bizim için Foscar” yorumu yaptı.

Takvim'de yer alan habere göre Türkiye'de izlenme rekorları kıran film 'Ayla' Yahudi lobisinin kirli oyunlarıyla Oscar'ın kapısından döndü. Astsubay Süleyman Dilbirliği ile küçük Ayla'nın duygu dolu hikayesini anlatan filme Türk halkı sahip çıktı. Milyonlarca sinemasever "Sizin Oscar'a ihtiyacınız yok. Halk size hakkınızı izlenme oranlarıyla verdi. Zaten Oscar'ı böyle iyi amaçlı fikirlere vermezler. Çünkü onların amaçları başka!" diyerek tepkisini ortaya koydu. Pek çok kişi de Oscar'ın prestijine gölge düştüğünü dile getirdi.

​HACIOĞLU'NDAN TEPKİ GELDİ

Bir tepki de filmin başrol oyuncusu İsmail Hacıoğlu'ndan geldi. Ünlü oyuncu, önceki gün instagram'da şu sözleri paylaşıp içimizdeki düşmanlara gözdağı verdi: "Duydum ki Oscar'ı alamayacağımızı duyunca sevinenler olmuş. Kendilerini kaybetmişler, kendi nefislerinde boğulup kaybolmuşlar. Dert etme efendi! Bununla olmadı, bir dahakine olur… Bir gün mutlaka olur… Biz elimizden geleni sevgiyle yapalım da… Eyvallah."

2. Dünya Savaşı sırasında Türk subayı ile Koreli bir kızın hikayesini anlatan 'Ayla' 5 milyonluk izlenme rakamıyla gişede zirvede!

HEYKELLİ POZ

Filmin tanıtımı için yaz aylarında ABD'ye giden Hacıoğlu, Oscar heykelciği ile böyle poz vermişti.Hayranları "Oscar neymiş. Siz bizim kalbimizde ödülleri topladınız" diyerek sanatçıya destek mesajları yağdırdı.

"Kendileri çalıp kendileri oynuyor. Bu ödülün adı Oscar değil Foscar olsun"
"Siz milyonların gönüllerini aldınız; bu en büyük ödül zaten."
"Ayla'nın onların teneke parçalarına ihtiyacı yok."
"Her sene hak edenler alamıyor zaten Ayla da bu senenin kurbanı."
"Bu ülke bu filmi ve sizleri öyle bir yere koydu ki oralara Oscar'lar çıkamaz."
"Oscar'ı alabilmek için illa sözde Yahudi soykırımını konu almak mı gerekir?
"Şayet bu film kendilerinin olsaydı Oscar'a boğarlardı."
  • Bu Haberi