GÜNCEL HABERLERİ

Şivan Perwer'den HDP'ye tepki

Şivan Perwer'den HDP'ye tepki

Şivan Perwer, Kürt şarkıcı Çiyager'in saldırıya uğramasına ilişkin "Bunlar faşizmin biçimleri" dedi.

Türkiye'de yer alan habere göre Diyarbakır’da yaşayan Kürt sanatçı Mehmet Karakuş (Çiyager), HDP'yi eleştirdiği için evinin önünde bir grubun saldırısına uğramıştı.

Saldırı sonrası sedye üzerinde güçlükle konuşan Karakuş, “Bana saldıranlar HDP’lilerdi. 5-6 kişi bana saldırdı. Bana saldıranları daha önce görmüştüm, tanıyordum. Tanımadığım bir kişi tek vardı. Daha önce beni vuran bu şahıslardan tehdit almıştım” açıklamasını yapmıştı.

BUNLAR FAŞİZMİN BİÇİMLERİ

Konuyla ilgili bir açıklama da ünlü Kürt şarkıcı Şivan Perwer'den geldi. Erbil'de TRT Kurdi mikrofonuna konuşan Perwer, "Şu an herkes çatışma ortamında olduğu için siyasi hareketlerin de faşizan yönleri oluyor, anlıyor musun? Kendisinden yana olmayan herkesi 'karşıt' olarak yaftalıyor. 'Ya benden yana olursun ya da karşımda' diyor. Bunlar faşizmin biçimleri. İnsanları senden yana yahut senin karşında olmaya mecbur bırakman hiç de doğru değil." dedi.

"SANATÇI HERKES İÇİN ÇALIŞIR PARTİ İÇİN DEĞİL"

Kürt sanatçı konuşmasına şöyle devam etti; "Sanatçı, milletin umut ve moralinin artması için hizmet eder. Sanatçıya saldırdığın an, halkın umuduna ve moraline saldırmış olursun. Bu da faşizmin başka bir çeşididir. Sanatçı milletin dili, varlığı, moral ve umududur. Sanatçı herkes için çalışır; yalnızca bir parti için değil."
  • Bu Haberi