MEDYA HABERLERİ

‘Tacizci’ sunucuya yayın yasağı!

‘Tacizci’ sunucuya yayın yasağı!

‘Dünyanın en etkili 100 kişisi’ listesine giren ünlü sunucu Charlie Rose’un TV programı, 8 kadının cinsel taciz suçlamasının ardından geçici olarak durduruldu.

Vatan'ın haberine göre ABD’de CBS, PBS ve Bloomberg televizyonları, cinsel tacizle suçlanan ünlü sunucu Charlie Rose’a ekran yasağı getirdi.

Washington Post gazetesine konuşan sekiz kadın, 75 yaşındaki Rose’un geçmişte kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu söylemişlerdi. CBS yetkilileri, gazetedeki suçlamaları son derece rahatsız edici bulduklarını ve ciddi şekilde incelediklerini açıkladı. Rose ise yazılı bir açıklama yaparak ‘uygunsuz davranışı’ nedeniyle özür diledi.

Washington Post’a konuşan kadınlar, Rose’un kendileriyle cinsel ilişkiye girmek istediğini, telefonda müstehcen konuşmalar yaptığını, etraflarında çıplak şekilde dolaştığını, vücutlarının çeşitli yerlerine dokunduğunu iddia ediyor. Kadınların yaşları 21 ile 37 arasında değişiyor.

Rose 2013’te Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile yaptığı röportaj sonrası Emmy ve Peabody ödüllerine layık görülmüş, Time dergisi de 2014’te onu ‘Dünyanın En Etkili 100 Kişisi’ listesine almıştı.


  • Bu Haberi