Tam Türkiye gibi bir haber! - NECEF UĞURLU
Ana SayfaYazarlarTam Türkiye gibi bir haber!

Tam Türkiye gibi bir haber!

12.06.2017 | 605 kez okundu


KAYDA GEÇSİN

‘Ünlü isimlerin gizemli yaşam koçu Dr. Said Sözühikmet’in kaleme aldığı ‘Yaşamın Göremediğimiz Şifreleri’ kitabının tanıtım ve imza günü, önceki gün D&R Palladium'da Murat Yıldırım ile eşi İmani Elbani’nin de katımıyla düzenlenecekti…’  diye başlıyor haber, haberin bu kadarında bile işin içinden çıkmak zor.

Anladığımız kadarıyla bazı ünlü isimlerin bir ‘yaşam koçu’ var, onun adı da ‘Dr. Said Sözühikmet‘
Sözlerinde ‘hikmet’ var ki Tıp Doktoru olduğunu söyleyen Said Bey bu soyadı almış olmalı, tıpkı bazı eserlerde yazılan karakterin huyuna göre verilir ya ismi, Müştak, Meftun falan gibi…. Bu  isimde sanırım takma çünkü kendisi ‘Gizemli’ olmakla nam salmış.

Bir çok ünlü karşısına dizim dizim dizilip Said Sözühikmet ‘in nasihatlarına  göre hayatlarını tanzim ediyorlarmış!
Adamın kabahati yok, dizilenlere bakmak lazım 

Esra Erol, Ziynet Sali bu ünlülerden bazıları, liste uzayıp gidiyormuş, Sonat Bahar kendisiyle bir röportaj bile yapmış ama yine resmi yok çünkü Dr. 'gizemli' kalmayı tercih ediyormuş buraya tıklayarak okuyabilirsiniz...

Bu şartlar altında müşterileri olan ünlülerle görünmeden nasıl buluşuyor, bu röportajı görünmeden nasıl yaptı biz sıradan insanlar için anlaşılması çok zor bir medya olayı olmayı bırakın tabiat olayı.

Kendisini bu ünlüleri koçlarken izlemek, dinlemek çok isterdim. Böyle bir eğlence biz garibanlara nasip olsa keşke!

Sözühikmet’in sözleri bu ünlülerin instagramlarından da paylaşılıyor, ee yaşam koçları elbette paylaşacaklar benim sözlerimi paylaşacak değiller, benimkileri toplayıp kendilerine aitmişcesine kılıflayıp kitap yapanlar ayrı bir konu.

Sonra Dr. Said Sözühikmet bir kitap yazıyor ve anladığım kadarı görünmez olduğu için artık müşteri mi demek doğru hasta mı bilemiyorum imza gününe Murat Yıldırım ve eşi gidiyor ama Murat Yıldırım rahatsızlanınca ortada imzasını bekleyen bir boynubükük eser kalıyor, onlarda yazmadıkları şeyi imzalamaya niye gidiyorlar hiç anlamadım.

Yer Palladium D&R, bunca umuma açık yer ve isim arasında nasıl ‘Gizem’ olabiliyor ayrıca çok esrarengiz bir durum.

Aynı Türkiye’miz gibi değil mi bu haber!
Başı sonu hiç bir yeri birbirini tutmuyor nereden tutsak elimizde kalıyor!

Eğer Esra Erol ve diğerlerinin Türkiye’nin neredeyse esas sorunu haline gelen evlilik programlarının akıl vereni, Esra Erol’un özgüvenini sağlayanı  şayet yaşam koçu Dr. Said Sözühikmet ise, Dr. Bey, ne olur artık yapmayın.

Bence siz eğleniyorsunuz, -ki haklısınız bu eğlenceli bir iş ama biz artık  hiiiç eğlenmiyoruz, zeki olduğunuza ne şüphe bakalım yeni Türkiye’ye göre  ünlülerinizin algoritmalarını nasıl değiştireceksiniz heyecanla bekliyoruz, sonlu işlemler kümesi diye bir şey var, bizim sonumuz gelmek üzere artık biraz bizim koçumuz olun.

Yoksa bu evlilik programlarını kara deliğin yutmasını mı bekleyeceğiz kurtulmak için, bakın parası olan nüfusun bir kısmı ya Portekiz, ya Yunanistan'a kapaklanıyor, şahsen kılımı kıpırdatmam ne işim var Yunanistan’da veya Balkan’larda ayrıca eminim yine sonunda mübadele olur, buradan oraya oradan buraya başımız döndü yahu dostlarıma oturun oturduğunuz yerde diyorum.

Portekiz ise uzak denize bakıp fado dinlemek, söylemek  benim acılarıma melhem olmaz, velhasıl burada kalan bizlere biraz merhamet edin artık, kitap yazmanız çok iyi, Tansel Hanım’da ‘okuyun’ diyor, şunu veya bunu değil hepsini kastediyor olmalı sizinki dahil.

İlk defa neyi Kayda Geçirdiğimi tam bilmiyor ama saygıyla, sevgiyle kayda geçiyorum. 

Necef UĞURLU / necefugurlu@gmail.com


  • Bu Yazıyı
Ratingler için tıklayınız!