MAGAZİN HABERLERİ

Tiyatronun acı kaybı: Gülen Kıpçak

Tiyatronun acı kaybı: Gülen Kıpçak

Seslendirme sanatçısı, tiyatro ve sinema oyuncusu Gülen Kıpçak, 73 yaşında yaşama veda etti.

Hürriyet'te yer alan habere göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'ndan yapılan yazılı açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, emekli sanatçılarından Gülen Kıpçak'ı yitirmenin üzüntüsünü yaşıyor. Kederli ailesine, tüm sevenlerine ve Türk Tiyatrosu’na başsağlığı dileriz." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Kıpçak'ın tiyatro ve sinema oyunculuğunun yanı sıra dizi oyunculuğu da yaptığı belirtilirken, cenazesinin bugün Zincirlikuyu Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verileceği aktarıldı.

Şehir Tiyatrolarının "Cyrano de Bergerac", "Marius", "Yarısı", "Bir Kavuk Devrildi", "Romeo ve Juliet", "Canavar", "Aman Karım Duymasın", "Scapen’in Dolapları" ve "Bu Melek Satılık Değil" gibi birçok oyunda görev alan sanatçı, "Ölüm Tarlası", "Pembe Kadın", "Babasız Yaşayamam", "Gümüş Gerdanlık", "Aşk Bekliyor", "Ölünceye Kadar Seninim" ve "Asfalt Rıza" gibi filmlerde de oynadı.Kıpçak ile uzun yıllar "Lüküs Hayat" oyununda birlikte rol alan kıymetli oyuncu Ayşe Kökçü, sosyal medya hesabından duygusal bir veda paylaşımında bulundu.


  • Bu Haberi