MEDYA HABERLERİ

Uğur Arslan ekran hasretine son verdi

Uğur Arslan ekran hasretine son verdi

‘Uğur Arslan’la Umut Var’ farklı insan öykülerini, gündemdeki olayları, kayıp hayatlar ve hayatın bütün renklerini Kanal 7’de ekrana getiriyor.

Şair ve televizyoncu Uğur Arslan, Kanal 7'de bu hafta itibariyle öğle kuşağında yepyeni bir programa başladı. 'Uğur Arslan'la Umut Var' isimli programda, suç ve mağduriyet gibi konular ele alınıyor. Arslan, programını şu sözlerle anlattı:
'Uğur Arslan'la Umut Var' programı toplumsal bir travmaya el atıyor. Bu programla aylarca, hatta belki yıllarca aileleri tarafından aranan kayıpları, çözüme ulaşamamış cinayetleri; medyanın büyük kitlelere ulaşabilme gücünden faydalanarak ekrana getirececeğiz.

EMNİYETE YARDIM EDECEĞİZ

Bu programda sadece durum tespiti yapıp trajik hikayeleri ekrana getirerek kenara çekilmeyeceğiz. Olayların içinde aktif rol alarak yaşanan trajedileri sonuca vardırmak, suçluların adalete teslim edilmesinde yardımcı faktör olmak amacındayız. Kayıpları da ailelerine ya da sevdiklerine kavuşturarak kanayan yaraları sarmak istiyoruz. Hedefimiz suçluları teşhir etmek değil, yardım etmek... Adaletin, hukukun, ahlakın ve doğrunun peşine düşeceğiz.
Bu programla hedefimiz zaten emniyet güçlerine yardımcı olmak... Elbette ulaştığımız her bulguyu emniyetle paylaşacağız, ulaştığımız her tanığı emniyet güçlerine yönlendireceğiz. Bizim kimseyi tutuklayıp sorgulayacak halimiz yok. Türk polisi ve savcıları, bunu zaten adaletle yapıyorlar.
Ben hayatımın hiçbir döneminde kötü olanın peşinde olmadım. Televizyoncu olarak da bunu yapmam. Ben her zaman olduğu gibi yine iyi olanı arayacağım.

HİÇBİR SUÇ CEZA SIZ KALMAZ

Suçun ve suçlunun üzerine giden programların, suça özendirdiğine inanmıyorum. Bunca yıldır ekranlarda aşk, sevgi, barış ve yardım programları da yayınlanıyor. Memlekette yardımlaşma yaygınlaştı mı? Bana göre çok yanlış bir tez. İnsan ekranda çocuğa tecavüz edildiğini görüp bunu denemeye kalkar mı sizce? Bilakis; suçluların medyanın desteğiyle adalete teslim edilmesi kolaylaştıkça ve sıklaştıkça, caydırıcı bile olabileceğini düşünüyorum. Artık kimse yakalanmayacağını ya da suçunun cezasız kalacağını düşünmesin. Çünkü böyle olmayacak.

'DOĞRU İNSANI BULMAK ÖNEMLİDİR'

Doğru insanla müşterek yaşadığınız her ilişki lütuftur. Doğru insanla arkadaşlık etmek, doğru insanla iş yapmak önemlidir. Çok büyük bir şanstır. Dolayısıyla doğru insanla hayatınızı birleştirmek, onunla yoldaşlık etmek, çocuklarınızın annesi ya da babası olmaya onu layık bulmak bana göre çok kıymetlidir. Burada anahtar kelime 'doğru insan'dır. Fakat doğru olması gereken ilk kişi karşındaki değil, sensindir. 

SABAH
  • Bu Haberi
Natalie Portman İsrail'i protesto etti!..
Besinlerin kabuklarını çöpe atmayın!
Aylin Coşkun: "Makyajsız daha doğalım!"
Kanserle mücadelede dev adım atıldı
Simge Sağın: "Erkek gibi araba kullanırım"
Okan Buruk: "İlk finalimiz Göztepe"
Apple hisseleri 2 günde yaklaşık yüzde 7 düştü!
Volga Tamöz'den Tarkan'a 'kopya' çıkışı!
Tatil yapacaklara 'Son dakikaya kalmayın' uyarısı!
Demet Akalın Euro mağduru oldu
Yaşlıya 825 TL maaş!..
Tuvana Türkay'dan Alper Potuk'a nispet hazırlığı!
Adana Kozan'da ‘tacizci sevgili’ cinayeti!
Hande Doğandemir, Mert Fırat'ı bir an olsun yalnız bırakmıyor
Emekli maaşına asgari ücret ayarı bekleniyor!
Yasmin Erbil: "Anıl çok yakın arkadaşım"
Melih Gökçek, Netflix'in kurucusunu güldürdü!
Ali Ağaoğlu'nun torunu bir aylık oldu!
Bağımsız adaylar için forsun yolu 130 bin lira!
Metin Hara: "İlk mesajı atan Adriana'dır"
Abdullah Gül aday olacak mı?..
Coachella, Murat Dalkılıç'a pahalıya patladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a grup başkanlığı yolu açılıyor!
Seray Sever nikah masasına oturdu!
Abdurrahman Dilipak'ın İstiklal Marşı ile ilgili sözleri salonu boşalttırdı!
İspanyol 'Survivor' yarışmacısının göğüsleri açıldı!
Merve Boluğur'un esrarengiz Nişantaşı buluşması
Fenerbahçe'den Tolga ve Caner için suç duyurusu
Coşkun Sabah genç sevgilisiyle görüntülendi
PKK ‘beyinsiz’ kaldı!..